Gol i asysta Czerkawskiego, remis Islanders

Mariusz Czerkawski strzelił swą 10. bramkę w sezonie i notował asystę w remisowej dla swych New York Islanders potyczce z Ottawa Senators 2:2. Gospodarze mieli i drugiego bohatera - Aleksieja Yashina.

Były gracz "Senatorów" zapracował na identyczny dorobek jak Polak. Wyspiarze prowadzili już 2:0: najpierw na początku drugiej tercji trafił Czerkawski, kwadrans później Patricka Lalime pokonał Yashin. Finałowa odsłona należała jednak do gości, którzy po bramkach Radka Bonka i Mariana Hossy wyrównali.

Przeciwko Senators Jaszin zdobył 17. gola i 18. asystę w rozgrywkach.

Mecz, odbywający w Nassau Coliseum, był pierwszym występem Jaszina przeciwko swojej byłej drużynie. Przeszedł on do nowojorczyków w połowie sierpnia, po siedmiu sezonach gry w zespole z Ottawy.

- Ten mecz mnie trochę rozczarował. Prowadziliśmy już 2:0 i później zaspaliśmy, a powinniśmy go wygrać- powiedział Jaszin, który zrównał się w liczbie goli z najskuteczniejszym strzelcem Islanders, Markiem Parrishem.

W ostatniej minucie drugiej tercji pierwszą bramkę dla gości zdobył Radek Bonk, a wyrównał na trzy minuty i 24 sekundy przed końcem meczu Marian Hossa. Przy obydwu golach asystował Martin Havlat.

Lalime powstrzymał 19 z 21 ataków gospodarzy, a bramkarz nowojorczyków Chris Osgood odnotował 27 udanych interwencji.

Po tym zwycięstwie "Wyspiarze" zrównali się w liczbie punktów z liderami Atlantic Division - New York Rangers, a także wysunęli się na trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej.

Większość dotychczasowych meczów w Nassau Coliseum Senators wygrywali. Od 6 stycznia 1996 roku w tej rywalizacji odnieśli dziewięć zwycięstw i trzykrotnie remisowali.

Także bilans wszystkich pojedynków tych drużyn jest korzystny dla Ottawy: 19 wygranych, 7 przegranych, 9 remisów i jedna porażka po dogrywce.

W Waszyngtonie hokeiści Pittsburgh Penguins zremisowali 2:2 z miejscowymi Capitals. Dziewiątą bramkę w sezonie odnotował napastnik "Pingwinów", Aleksiej Kowaliow (25. min), który asystował także przy trafieniu Jana Hrdiny (30.).

Bramki dla gospodarzy, za każdym razem wyrównujące stan meczu, zdobyli: Ulf Dahlen - 22 sekundy po golu Kowaliowa - i Cris Simon (45.).

Przy bramce Dahlena swoją 16. asystę w sezonie odnotował najlepiej opłacany zawodnik NHL, Jaromir Jagr. 29-letni Czech, podobnie jak Jaszin, wystąpił po raz pierwszy przeciwko swojemu byłemu zespołowi, po tym jak w sierpniu, po 11 sezonach gry, przeszedł do Capitals.

W przyszłym tygodniu zespoły te spotkają się jeszcze dwukrotnie: w piątek w Mellon Arena w Pittsburghu, a w sobotę ponownie w Waszyngtonie.

Napastnik Penguins Krzysztof Oliwa przebywał na lodzie minutę i 46 sekund. Nie oddał ani jednego strzału, ale trafił na dwie minuty na ławkę kar.

Wysokie zwycięstwo odnieśli prowadzący w Konferencji Wschodniej hokeiści Toronto Maple Leafs, którzy pokonali 6:3 Phoenix Coyotes. Trzy asysty odnotował napastnik "Klonowych Liści", Aleksander

Mogilnyj.

Wyniki:

New York Islanders - Ottawa Senators 2:2 (po dogrywce)

Toronto Maple Leafs - Phoenix Coyotes 6:3

Washington Capitals - Pittsburgh Penguins 2:2 (po dogrywce)

Nashville Predators- Los Angeles Kings 1:1 (po dogrywce)

San Jose Sharks - Edmonton Oilers 5:4 (po dogrywce)

Dowiedz się więcej na temat: Ottawa | Pittsburgh Penguins | capitals | napastnik | Czerkawski | remis