Gol Czerkawskiego nie pomógł Islanders

Mariusz Czerkawski zdobył bramkę w przegranym przez jego New York Islanders wyjazdowym meczu z Ottawa Senators 2:5.

Marian Hossa zdobył dla Senators dwunastego gola w tym sezonie, trafiając do siatki gości 15 minut przed końcem III tercji przy grze w przewadze. Drużyna z Ottawy zepsuła powrót do Corel Centre Aleksieja Jaszyna.

Radek Bonk zdobył dwie bramki, a Andre Roy i Wade Redden także wpisali się na listę strzelców w ekipie "Senatorów". Zgromadzona w komplecie (18,5 tysiąca) widownia buczała za każdym razem gdy Jaszyn - najlepszy strzelec w historii klubu ze stolicy Kanady - miał kontakt z krążkiem.

Shawn Bates zdobył w 16. minucie I tercji gola dla Islanders, którzy dwukrotnie prowadzili w tym meczu. Po raz drugi stało się to za sprawą Czerkawskiego, po którego uderzeniu w 8. minucie II tercji goście wygrywali 2:1. Polak przebywał na lodzie prawie 17 minut i tylko raz, ale za to celnie, uderzał na bramkę rywali.