Genialny występ Khabibulina

Kolejny fenomenalny występ zaliczył Nikolai Khabibulin. Bramkarz Tampa Bay Lightning zatrzymał w Madison Square aż 42 strzały rywali i jego ekipa ograła New York Rangers 1:0.

Bramkarz olimpijskiej reprezentacji Rosji już po raz siódmy w sezonie zachował czyste konto. Khabibulin uwijał się jak w ukropie szczególnie w finałowej tercji, gdy jego bramkę gospodarze bombardowali aż 22-krotnie, broniąc strzały z najbliższej odległości Petra Nedveda i Theo Fleury. Złotą bramkę zdobył na początku trzeciej odsłony środkowy gości Vincent Lecavalier. W całej trzeciej tercji hokeiści Tampa Bay oddali tylko 4 celne strzały, w sumie 21!

Bill Guerin pokonał Jocelyna Thibaulta na 22 sekundy przed finałową syreną i Boston Bruins pokonali w swej hali Fleet Center Chicago Blackhawks 2:1. Już w czwartej minucie spotkania grę gospodarzy w przewadze na bramkę zamienił Glen Murray. Niespełna 10 minut później stan meczu wyrównał Michael Nylander. Dzięki zwycięstwu Blackhawks umocnili się na czele Northeast Division i tracą do Philadelphii lidera Konferencji Wschodniej już tylko 2 punkty.