Emocje w Atlancie, efektowne zwycięstwo Blue Jackets

Hokeiści Atlanta Thrashers po rzutach karnych pokonali przed własną publicznością Nashville Predators 4:3 w środowym meczu ligi NHL.

Po golu Marca Savarda Predators prowadzili w trzeciej tercji 3:2, ale niespełna pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry do wyrównania doprowadził Yanic Perreault. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W tych lepiej poradzili sobie gospodarze, a konkretnie Marian Hossa. Słowak jako jedyny wykorzystał rzut karny zapewniając wygraną Thrashers. Świetne zawody rozgrywał bramkarz Predators Tomas Vokoun, który obronił 38 z 41 strzałów.

Efektowne zwycięstwo odnieśli hokeiści Columbus Blue Jackets. W Nationwide Arena Blue Jackets wygrali z Pittsburgh Penguins 6:1. Dla "Pingwinów" była to czwarta porażka z rzędu. Dwa gole dla Blue Jackets zdobył w tym spotkaniu Jaroslav Balastik. Ponadto do siatki Penguins trafiali: Rick Nash, David Vyborny, Nikolai Zherdev i Sergiej Fiedorow. Ostatni z wymienionych zapisał na swoim koncie także dwie asysty. Autorem honorowego trafienia dla "Pingwinów" był Ryan Malone.

Mecz toczył się w burzliwej atmosferze - sześciokrotnie dochodziło do bójek między zawodnikami, a sędziowie nałożyli na zawodników łącznie 152 minuty kar. 68 min kar "otrzymali" hokeiści z Columbus, czym wyrównali rekord klubu.

28 zwycięstwo w sezonie odniosła najlepsza obecnie drużyna NHL, Philadelphia Flyers. W środę liderzy rozgrywek pokonali w Chicago miejscowych Blackhawks 5:2. Hokeiści z Filadelfii jako jedyni wygrali mecz wyjazdowy.

Po dwóch tercjach był wynik remisowy - 2:2. W ostatniej odsłonie meczu bramki Mike'a Knuble'a, Mike'a Richardsa i Słowaka Branko Radivojevica (51 s przed końcem meczu - strzał do pustej bramki), przechyliły szalę zwycięstwa (5:2) na korzyść gości.

Pod znakiem pojedynku europejskich bramkarzy - Szwajcara Davida Aebischera i Francuza Cristobala Hueta - stał mecz Colorado Avalanche z Montreal Canadiens. Występujący w bramce Canadiens, Huet obronił w sumie 38 strzałów. Po raz pierwszy pokonał go Słowak Marek Svatos w 51 min spotkania (był to 35 strzał zawodników Avalanche). Francuza "dobił" Ian Laperriere, zdobywając w 57 min zwycięską (2:1) bramkę dla drużyny z Kolorado. Goście raz pokonali Aebischera (obronił 25 strzałów) - w 28 min uczynił to Craig Rivet.