Druga porażka Boston Bruins

Drugiej porażki w playoffs doznali hokeiści Boston Bruins. Tym razem koledzy Krzysztofa Oliwy przegrali z New Jersey Devils 2:4 i w serii best-of-seven przegrywają 0:2. Na kolejne dwa spotkania oba zespoły przeniosą się do Bostonu.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla "Niedźwiadków". W 8. minucie pierwszej tercji Glen Murray zdobył bramkę dającą prowadzenie gościom. Sześć minut później wyrównał Jeff Friesen, a na 25 sekund przed końcem tercji prowadzenie dla "Diabłów" uzyskał Brian Rafalski.

W drugiej tercji padła tylko jedna bramka, a jej strzelcem był Dan McGillis. Przed ostatnimi 20 minutami zatem był remis 2:2. Już w 15. sekundzie po wznowieniu gry Jamie Langenbrunner wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, którego już nie oddali do końca meczu. Pięć minut przed ostatnią syreną wynik spotkania na 4:2 ustalił Joe Nieuwendyk.

Bramkarz Devils Martin Brodeur obronił 24 strzały gości z Bostonu, a Devils stali się jedynym zespołem w playoffs, który wygrał na swoim lodowisku dwa mecze. W kadrze na to spotkanie niestety zabrakło Krzysztofa Oliwy.

W Filadelfii miejscowi Flyers wyrównali stan rywalizacji na 1:1, pokonując w piątek 4:1 Toronto Maple Leafs. Bramki dla "Lotników" zdobyli: Simon Gagne (13.), Jeremy Roenick (18.), Mark Recchi (27.) i John LeClair (31.).

Jedyny gol dla "Klonowych Liści", które wygrały pierwszy mecz 5:3, padł po strzale Aleksandra Mogilnego (25.). Zespół z Toronto oddał w tym meczu 16 strzałów, podczas gdy gospodarze atakowali bramkę Eda Belfoura 32 razy.

Hokeisci Maple Leafs wystąpili bez kilku kontuzjowanych zawodników: Nikołaja Antropowa (kontuzja stopy), Darcy'ego Tuckera i Douga Gilmoura (obydwaj mają problemy z kolanami) oraz obrońcy Glena Wesleya (skręcona kostka). W tym gronie Antropow i Tucker doznali urazów w pierwszym meczu przeciwko Flyers.

W trzecim piątkowym meczu najlepszy zespół Konferencji Zachodniej w sezonie regularnym - Dallas Stars pokonał u siebie 6:1 Edmonton Oilers, wyrównując stan rywalizacji na 1:1.

Był to bardzo nerwowy mecz, w którym dochodziło do wielu brutalnych fauli i przepychanek miedzy zawodnikami obydwu zespołów oraz słownych utarczek z sędziami. Efektem było 39 wykluczeń z gry, w wyniku których 75 minut na ławce kar spędzili "Nafciarze" a 57 minut - hokeiści z Dallas.

Z lodowiska usunięci zostali kapitanowie obydwu drużyn: Derian Hatcher z Dallas oraz Jason Smith z Edmonton. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Scott Young (15. i 20.), a Mike Modano odnotował gola (45.) i dwie asysty. W zespole "Stars" na listę strzelców wpisali się także: Siergiej Zubow (11.), Jason Arnott (19.) i obrońca Ulf Dahlen (47.).

Gola dla Oilers strzelił Marty Reasoner w siódmej min.