Dobry występ Wolskiego w NHL

Wojtek Wolski zdobył dwie bramki dla Colorado Avalanche w wygranym 5:2 sobotnim meczu z Columbus Blue Jackets w NHL. Wpisał się na listę strzelców w 4. i 5. minucie, w odstępie 53 sekund. W obecnym sezonie urodzony w Zabrzu, a reprezentujący Kanadę hokeista zanotował już 15 trafień.

"Lawiny" świetnie zagrały w pierwszej tercji, a worek z bramkami rozwiązał już w 21. sekundzie Chris Stewart. Po golach Wolskiego zrobiło się bardzo szybko 3:0, a rezultat poprawił w 9. minucie John-Michael Liles.

Druga tercja należała do zawodników "Niebieskich Kurtek", którzy udokumentowali przewagę skutecznymi strzałami R.J. Umbergera i Jasona Chimery. W ostatniej odsłonie wynik ustalił gracz Avalanche, Czech Milan Hejduk.

Odmienny przebieg miało spotkanie w Edmonton, w którym hokeiści Oilers przegrali z Washington Capitals 2:4, mimo że po dwóch tercjach prowadzili 2:0 (gole Shawna Horcoffa i Andrewa Cogliano).

Ostatnie 20 minut to popis gości - dwie bramki strzelił Rosjanin Aleksander Owieczkin, a po jednej Czech Tomas Fleischmann i Szwed Nicklas Backstroem.

W jedynym sobotnim meczu, który zakończył się rzutami karnymi, zespół Buffalo Sabres uległ Pittsburgh Penguins 1:2. Decydujące trafienie dla "Pingwinów", którzy w poprzednim sezonie sięgnęli po Puchar Stanleya, zanotował Kris Letang.