Devils w finale konferencji

Hokeiści New Jersy Devils po raz trzeci w ciągu ostatnich czterech lat zagrają w finale Konferencji Wschodniej. W piątym spotkaniu pokonali po trzech dogrywkach Tampa Bay Lightning 2:1 i serię playoffs wygrali 4:1.

Decydująca bramka padła po 11 minutach trzeciej dogrywki, gdy Grant Marshall doszedł do odbitego krążka i pokonał bramkarza gości. Było to drugie najdłuższe spotkanie w historii Devils.

Do wygranej gospodarzy przyczynili się również, zdobywca drugiego gola - Scott Niedermayer oraz bramkarz Martin Brodeur, który obronił 38 strzałów, a w pięciu meczach z "Błyskawicami" puścił tylko osiem bramek.

Bramkę dla gości, którzy do półfinału konferencji doszli po raz pierwszy w 11-letniej historii klubu, zdobył Nikita Aleksiejew. W bramce Lighting po raz pierwszy w playoffs zagrałJohn Grahame, który obronił 46 strzałów.

W rywalizacji o prawo gry o Puchar Stanleya "Diabły" zmierzą się z wygranym z pary Philadelhpia - Ottawa.

Devils w finale konferencji zagrają po raz czwarty od 1995 roku i jak do tej pory zawsze rozstrzygali go na swoją korzyść - dwukrotnie zdobywali Puchar Stanleya i raz, w 2001 roku, przegrali w siódmym, decydującym meczu.

Także dogrywką skończył się drugi piątkowy mecz, w którym Minnesota Wild przegrała z Vancouver Canucks 2:3. W półfinale Konferencji Zachodniej zespół z Kanady prowadzi 3:1 i potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa do awansu. Piąte spotkanie tych drużyn odbędzie się w poniedziałek w Vancouver.

Rozstrzygającą bramkę zdobył w 16. minucie dogrywki Brent Sopel, wykorzystując to, że gospodarze grali w osłabieniu. Wcześniej bramki dla Canucks zdobyli Matt Cooke i Ed Jonanovski, a dwa gole dla Wild strzelił Marian Gaborik.