Derby Nowego Jorku dla Islanders

W derbowym pojedynku w Nowym Jorku Islanders minimalnie pokonali Rangers 2:1. Wszystko rozstrzygnęło się już w pierwszej tercji. Miał w tym zresztą udział także Mariusz Czerkawski.

Islanders prowadzili już w 2. minucie po bramce zdobytej przez Lingrena. Jednak Rangers wyrównali minutę później.

Decydujące trafienie Rangersom zadał Peca po akcji duetu Lapointe - Czerkawski. Później jeszcze wiele razy oba zespoły strzelały na bramki, ale wynik już się nie zmienił.

Czerkawski odnotował 14 asystę w tym sezonie (zdobył też 11 bramek). W piątkowym meczu grał 16.10 minut, oddał cztery strzały na bramkę rywali, obronione przez Mike''a Richtera.

Wygrała także drużyna Krzysztofa Oliwy, Pittsburgh Penguins - z Washington Capitals 4:3.

Krzysztof Oliwa grał 3.56 minuty. Znów nie zdobył żadnego punktu za bramkę czy asystę, natomiast pięć minut przesiedział na ławce kar.

Podczas meczu w Pittsburghu najwięcej uwagi 17-tysięcznej widowni zwracał Czech Jaromir Jagr, występujący obecnie w zespole Washington Capitals. Każde dojście Jagra do krążka kwitowane było

przez widzów buczeniem. Jednak, gdy na ekranie nad lodowiskiem były odtwarzane niezapomniane momenty gry Czecha w zespole Penguins - widownia biła brawo. Jagr opuszczał lodowisko ze łzami w oczach.

Weteran Rob Brind'Amour dał zwycięstwo Hurricanes w dramatycznym meczu z Atlantą Trashers. Strzelił bramkę i zaliczył dwie asysty, ale nie byłoby tego zwycięstwa bez doskonałej gry ligowego debiutanta, Erika Cole'a. Zaliczył on hat trick w tym meczu, pierwszy w zawodowej karierze w NHL.