Czerkawski wciąż piekielnie skuteczny!

Mariusz Czerkawski po jednym meczu bez zdobycia bramki kontynuuje swój strzelecki festiwal.

Minionej nocy polski hokeista dwa razy pokonał bramkarza gości, w meczu New York Islanders z Pittsburgh Penguins. Wyspiarze wygrali to prestiżowe spotkanie aż 7:2 i wielki wkład w to zwycięstwo ma Mariusz Czerkawski.

- Dokonaliśmy dziś wielkiego wyczynu - powiedział po spotkaniu Mariusz. - Wszystko nam dziś wychodziło.

Polak przebywał na lodzie 17 minut i 35 sekund. W tym czasie oddał trzy strzały na bramkę Penguins, z czego dwa razy były to strzały skuteczne..

Pierwszy raz Czerkawski pokonał bramkarza Sebastien Carona w 18 minucie meczu, a asystowali przy jego trafieniu Yashin i Niinimaa. Drugą bramkę reprezentant Polski zdobył w drugiej tercji wykorzystując podanie Kvashy.

W pomeczowym raporcie Czerkawski znalazł się w najlepszej trójce meczu.

Swoją pierwszą bramkę w sezonie strzelił również Krzysztof Oliwa. Polak wpisał się na listę strzelców w 44. minucie meczu Edmonton Oilers - Calgary Flames (2:4).

W sobotni wieczór na lodowiskach zaprezentowało się pięciu liderów dywizji. Mecze wygrali Boston Bruins (Northeast) na wyjeździe 5:2 z New Jersey Devils, New York Islanders (Atlantic) z Pittsburgh Penguins 7:2, Tampa Bay Lightning (Southeast) przed własną publicznością 3:2 z Minnesota Wild, Dallas Stars (Pacific) na wyjeździe z Columbia Blue Jackets 3:2.

Nie powiodło się jedynie Detroit Red Wings (Central), który musiał uznać wyższość New York Rangers grających we własnej hali (1:3). Inny lider, Vancouver Canucks (Northwest) w sobotę nie grał.

Jedynym zespołem pozostającym bez porażki jest lider Southeast Division, Tampa Bay Ligtning. Hokeiści z Florydy rozegrali dotychczas sześć spotkań i ponadto mają na koncie najmniejszą liczbę straconych bramek - osiem. Ich sobotni przeciwnik Minnesota Wild przeżywa kryzys, przegrał bowiem sześć z ostatnich dziewięciu meczów. Identycznym rekordem sześciu wygranych na początek sezonu mogą w ostatnich latach pochwalić się jedynie Dallas Stars, którzy tak zainaugurowali sezon 1996/97.

Powody do radości mieli kibice New York Rangers. Ich pupile pokonując lidera Central Division, Detroit Red Wings przerwali serię siedmiu porażek z rzędu w meczach z Czerwonymi Skrzydłami.

Bohaterem meczu rozegranego w Toronto Maple Leafs - Washington Capitals był Mats Sundin zdobywając pierwszą bramkę w sezonie 2003/2004, a 300 dla Liści Klonowych. Goście przegrali sześć ostatnich spotkań.