Czerkawski bez bramki, remis Islanders

New York Islanders do osiągnięć nowego sezonu (porażki i zwycięstwa) dodali remis. Minionej nocy drużyna Mariusza Czerkawskiego, zremisowała z Atlanta Thrashers 2:2.

Polski hokeista przebywał na lodzie prawie 18 minut i oddał w tym czasie tylko jeden strzał na bramkę rywali.

We wtorek grał również zespół Krzysztofa Oliwy Calgary Flames. "Płomienie" pokonały we własnej hali Edmonton Oilers 1:0, dzięki bramce zdobytej w drugiej tercji przez Blaira Bettsa. W tym czasie Flames grali z przewagą jednego zawodnika. Oliwa przebywał na lodzie dwie i pół minuty i w meczowych statystykach niczym więcej się nie zapisał.

Hokeiści Montreal Canadiens wygrali z Washington Capitals 5:1. Dwie bramki i asystę zapisał na swoim koncie Yanic Perreault, a jedno trafienie i dwie asysty - Donald Audette. Pozostałe gole dla kanadyjskiego zespołu zdobyli Andreas Dackell i Stephane Quintal. Honor Capitals uratowało trafienie Roberta Langa. Podawał mu debiutujący w NHL Aleksander Siemin.