Crosby pogrążył "Lotników"

Hokeiści Pittsburgh Penguins awansowali do 2. rundy play off ligi NHL. W sobotnim meczu "Pingwiny" pokonały na wyjeździe z Philadelphia Flyers 5:3. Rywalizację best of seven Penguins wygrali 4-2.

Po niespełna 25 minutach gry "Pingwiny" przegrywały już 0:3. Sygnał do odrabiania strat dał Rusłan Fedotenko. Jeszcze w drugiej tercji, po golach Marka Eatona i Sidneya Crosby'ego, hokeiści z Pittsburga doprowadzili do remisu (3:3).

Na początku trzeciej odsłony Siergiej Gonczar wyprowadził Penguins na prowadzenie (4:3). W końcówce spotkania trener Flyers wycofał bramkarza, ale ten manewr nie powiódł się. Wręcz przeciwnie. "Lotników" pogrążył Crosby posyłając krążek do pustej bramki.

Wyeliminowania uniknęli San Jose Sharks, którzy wygrali u siebie po dogrywce z Anaheim Ducks 3:2 i w play off przegrywają 2-3. Po dwóch tercjach gospodarze prowadzili 2:0. W 45. minucie goście wyrównali. Zwycięskiego gola zdobył w 67. minucie Patrick Marleau. Zawodnik ten zdobył decydującego gola przy pierwszym zwycięstwie Sharks z Ducks, a od 2002 roku może pochwalić się dziesiątym takim trafieniem. Jest to najlepszy wynik ze wszystkich zawodników w lidze.