Cechmanek znów zatrzymał Senators

Golkiper Flyers Roman Cechmanek po raz drugi w rywalizacji playoffs z Senators zanotował "shutout", dzięki czemu jego Philadelphia Flyers pokonali zespół z Ottawy 1:0 i wyrównali stan rywalizacji na 2:2.

Cechmanek obronił w sumie 28 strzałów rywali, a zwycięskiego gola dla "Lotników" zdobył Michal Handzus w 17 minucie pierwszej tercji.

W sobotę w Ottawie odbędzie się piąte spotkanie między tymi zespołami.

Czeski golkiper Filadelfii powtórzył tym samym wyczyn z drugiego pojedynku z Senators, kiedy to Flyers wygrali w Ottawie 2:0, a on obronił aż 33 strzały rywali. W sumie w czterech dotychczasowych spotkaniach Cechmanek zatrzymał 131 strzałów (na 135) hokeistów Senators.

Gola na wagę zwycięstwa dla Flyers zdobył Michal Handzus, który w 17. minucie pierwszej tercji dobił krążek po strzale Chrisa Theriena. Dla Handzusa był to pierwsze trafienie w playoffs w 34 jego występach w serii playoffs.