Canucks nadal na fali

Vancouver Canucks nie zwalniają tempa. Liderzy Northwest Division pokonali w Nashville miejscowych Predators 4:3 i jest to dla nich już dziewąty z rzędu mecz bez porażki w National Hockey League.

Do zwycięstwa Canucks poprowadził Sami Salo. Fin zdobył gola i asystował przy trafieniu Trevora Lindena na początku trzeciej tercji.

Pozostałe bramki dla Canucks zdobyli Jason King (6. gol w sezonie) oraz Brendan Morrison. W dziewięciu ostatnich spotkaniach zespół z Vancouver odniósł siedem zwycięstw.

Aż jedenastu zawodników wpisało się na listę strzelców w spotkaniu Buffalo Sabres - Atlanta Thrashers. "Szable" prowadziły już 3:1 (jedną z bramek zdobył lider klasyfikacji strzelców Ilia Kowalczuk - 12 goli), by ostatecznie przegrać 4:7.

Decydująca była końcówka drugiej tercji. Przy stanie 3:2 dla Sabres, w odstępie 24 sekund dwa gole dla Thrashers zdobyli Ivan Majesky i Randy Robitaille. W ostatniej odsłonie kolejne bramki dla gości strzelili Yannick Tremblay, Patrik Stefan (rzut karny) oraz Serge Aubin i było już 7:3. Wynik ustalił gracz Sabres, Daniel Briere, w 55. minucie.

W innym ciekawym środowym spotkaniu New Jersey Devils dopiero po dogrywce pokonali San Jose Sharks 3:2. Decydujący o losach meczu gol padł na 43 sekundy przed końcem dogrywki, a jego autorem okazał się Jamie Langenbrunner. Było to szóste w obecnym sezonie zwycięstwo obrońcow trofeum, którzy dzięki temu objęli prowadzenie w Atlantic Division kosztem zespołu Mariusza Czerkawskiego, New York Islanders.

Dwie asysty w tym spotkaniu zaliczył Scott Stevens. To właśnie po jego podaniach Christian Berglund i Turner Stevenson, trafiając do siatki rywali, osiągnęli granice 900 punktów w swojej karierze. Po meczu z Sharks, New Jersey Devils są aktualnie niepokonani od czterech spotkań.