Canadiens rozbili Sabres, asysta Czerkawskiego

Montreal Canadiens pokonał wysoko Buffalo Sabres 6:2 i odniósł w ten sposób szesnaste zwycięstwo w sezonie. Drużyna z Montrealu zajmuje obecnie trzecie miejsce w Northeast Division.

Broniący barw Canadiens Polak Mariusz Czerkawski przebywał na lodzie 11 minut i 29 sekund i asytsował przy drugiej bramce dla zespołu z Montrealu strzelonej przez Douga Gilmoura.

Centre Bell nareszcie doczekała się efektownego zwycięstwa swojej drużyny. Canadiens już po 36 minutach prowadzili 5:0. W trzeciej tercji kontrowali już przebieg wydarzeń i całe spotkanie zakończyli wysokim zwycięstwem 6:2. Bogatym łupem bramkowym podzielili się Gilmour (dwie), Koivu, Perrault (17 w sezonie bramka), Zednik oraz Kilger.

Bramkarz Colorado Avelanche Patrick Roy obronił 45 na 47 strzałów i był bohaterem spotkania z Minnesota Wild. Mistrzowie NHL sprzed dwóch sezonów pokonali w Pepsi Center rywali 4:2, ale z niezłym dorobkiem 37 punktów zajmują dopiero czwarte miejsce w bardzo silnej Northwest Division. Na jej czele plasuje się najlepsza w tej chwili w NHL ekipa z Vancouver. Canucks dwudzieste w rozgrywkach zwycięstwo zawdzięczają skuteczności Markusa Naslunda. Szwed w 2 minucie dogrywki spotkania z Oilers umieścił krążek w siatce rywali (po raz 22 w w tym sezonie), dzięki czemu Canucks pokonali ekipę z Edmonton 4:3.