Canadiens polegli w Pittsburghu

Martin Straka zdobył dwa gole w drugiej tercji, prowadząc Penguins do wygranej na własnym lodzie nad Montreal Canadiens 3:2.

W ten sposób zespół z Pittsburgha przedłużył swoją zwycięską serię do czterech wygranych spotkań.

Goście objęli prowadzenie w I tercji, a szczęśliwym strzelcem był Chad Kilger. Jednak w drugich 20 minutach "Pingwiny" odpowiedziały trzema trafieniami (dwoma Straki, jednym Milana Krafta) i na nic zdał się kontaktowy gol Craiga Riveta na 2 minuty przed końcem meczu.

Zespół z Montrealu, który w sobotę wieczorem odesłał Mariusza Czerkawskiego do ligi AHL, przegrał trzecie spotkanie z rzędu.

Hokeiści Columbus Blue Jackets ponieśli 18. porażkę w obecnych rozgrywkach ligi NHL. W sobotę przegrali przed własną publicznością z St Louis Blues 1:6, mimo że prowadzili 1:0.

W dziewiątej minucie gospodarze objęli prowadzenie po strzale Geoffa Sandersona. 30-letni Kanadyjczyk zdobył 17. bramkę w tym sezonie. Zawodnicy Blue Jackets bardzo krótko cieszyli się z bramki, bowiem już 24 sekundy później wyrównał Eric Boguniecki.

Kolejne gole St Louis Blues hokeiści St Louis Blues strzelili w drugiej i trzeciej tercji. Na listę strzelców wpisali się kolejno Scott Mellanby, Al MacInnis, Keith Tkachuk oraz Tyson Nash. Tylko ostatnia bramka, zdobyta przez Nasha, padła w czasie liczebnej przewagi gości.

Hokeiści Columbus Blue Jackets przegrali 18. spotkanie w rozgrywkach, a na ich koncie są także dwie porażki po dogrywce, za jeden punkt. Dotychczaszgromadzili 29 punktów i należą do najsłabszych zespołów Konferencji Zachodniej. Natomiast Blues mają 45 pkt i są wiceliderami Central Division.

Dziesięć bramek padło w meczu Vancouver Canucks - Anaheim Mighty Ducks (7:3). Zespół Canucks, przewodzący w tabeli Northwest Division, pierwszego gola zdobył już 43. sekundzie gry, a bramkarza rywali - J Giguere - pokonał Todd Bertuzzi. W pierwszej tercji Giguere przepuścił jeszcze dwa strzały zawodników Vancouver i powędrował na ławkę rezerwowych. Zastąpił go Martin Gerber, który czterokrotnie wyciągał krążek z bramki.

Jednego z goli dla Vancouver zdobył Szwed Markus Naeslund, który z dorobkiem 24 trafień jest najskuteczniejszym graczem NHL. O jedną bramkę wyprzedza Słowaka Mariana Gaborika (Minnesota Wild).

Przy stanie 7:2 dla Canucks, rozmiary porażki Mighty Ducks zmniejszył Steve Rucchin. Podającym był kapitan Anaheim - Paul Kariya, który zdecydował się wystąpić w tym spotkaniu, mimo śmierci ojca. Po meczu kanadyjski hokeista nie chciał jednak rozmawiać z dziennikarzami.

Wyniki meczów NHL z 28 grudnia
Buffalo Sabres - Minnesota Wild          3:4
Atlanta Trashers - Boston Bruins         0:1
Columbus Blue Jackets - St. Louis Blues  1:6
Pittsburgh Penguins - Montreal Canadiens 3:2
N.Y. Islanders - Carolina Hurricanes     3:0
Florida Panthers - N.Y. Rangers          1:2 (dogr.)
Nashville Predators - Detroit Red Wings  2:4
New Jersey Devils - Washington Capitals  2:1 (dogr.)
Phoenix Coyotes - Philadelphia Flyers    4:0
Edmonton Oilers - Toronto Raptors        3:2 (dogr.)
Vancouver Canucks - Anaheim Mighty Ducks 7:3
San Jose Sharks - Chicago Blackhawks     3:3 (dogr.)
INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: montreal | montreal canadiens | NHL | gole | Pittsburgh Penguins | Vancouver | blues