Canadiens bliżej playoffs, gol Czerkawskiego

Montreal Canadiens przesunęli się na ósmą pozycję w Konferencji Wschodniej (ostatnią dającą awans do playoffs) NHL po wyjazdowym zwycięstwie z tamtejszymi Flyers 3-1. Dla ekipy z Filadelfii była to piąta porażka z rzędu.

Zespół z Montrealu, który wygrał czwarte spotkanie z rzędu, wyprzedza w tabeli Wschodu o dwa punkty Washington Capitals. Andrei Markov zdobył gola i zaliczył asystę, a golkiper Canadiens Jose Theodore obronił 23 strzałów. Richard Zednik i Bill Lindsay także uzyskali trafienia dla zwycięzców. Mark Recchi strzelił bramkę dla prowadzących w Atlantic Division Flyers, który wyrównali swoją najgorszą serię od 1999 roku.

W Bostonie Oleg Kvasha zdobył gola w 4. minucie dogrywki, dając New York Islanders wygraną 2:1 nad Bruins. Prowadzenie dla gości, którzy przegrali rywalizację w strzałach 16-40, zdobył niespełna minutę przed końcem pierwszej tercji Mariusz Czerkawski. Polak przebywał na lodzie prawie 15 minut, oddając dwa uderzenia na bramkę i odsiadując dwie minuty kary Na dwie minuty i 16 sekund przed końcem stan meczu wyrównał Glen Murray. Bruins zdobyli jeden punkt dzięki porażce po dogrywce i prowadzą w Konferencji Wschodniej, o pięć punktów przed Flyers.

W Tampa na Florydzie tamtejsi Lightning pokonali Pittsburgh Penguins 4:2, a bohaterem meczu był Dave Andreychuk, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. W ekipie gości 8 minut i 11 sekund na lodzie przebywał Krzysztof Oliwa. Polak w w zbliżających się MŚ w hokeju zasili naszą reprezentację.