Bluesmeni w playoffs

St Louis Blues pokonali na własnym lodowisku Anaheim Mighty Ducks 3:2 po dogrywce i zapewnili sobie awans do playoffs.

Wygraną gospodarze zawdzięczają Demitrze, który zdobył dwa gole. Decydującą bramkę Demitra zdobył w 2 minucie i 22 sekundzie dogrywki. Trzecie trafienie dla Blues uzyskał Doug Weight. Dla gości bramki zdobyli Adam Oates o Steve Thomas.

Bluesmeni odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu, a już szóste na własnym lodowisku.

W Filadelfii, John LeClair zdobył dwie bramki, a Flyers pokonali Pitsburgh Penguins 4:2 i zrównali się punktami z prowadzącymi w tabeli w Atlantic Division Devils. Goście po bramkach Johanssona i Faty prowadzili już 2:0, a mimo tego przegrali po raz 13. w ostatnich 14 meczach. To najdłuższa seria "Pingwinów" bez zwycięstwa od sezonu 82-83.

Bramka Teppo Numminena po dwóch minutach dogrywki dała Phoenix Coyotes zwycięstwo 3:2 w meczu z Edmonton Oilers. Wcześniej, w pierwszej tercji, bramki dla gospodarzy zdobyli Langkow i Radivojevic. Dla "Nafciarzy", którzy z "Kojotami" przegrali po raz trzeci w tym sezonie, trafiali Smyth i Reasoner.

Patrick Roy obronił 29 strzałów, notując czwarty w sezonie, a 65 w karierze w meczu, w którym Colorado Avelanche pokonali San Jose Sharks 2:0. Bramki zdobyli Bates Battaglia i Adam Foote. Tym samym "Lawiny" wygrały po raz pierwszy od trzech meczów. Sharks przegrali szóste z ostatnich siedmu spotkań.

W Montrealu spotkały się zespoły, w których występował Mariusz Czerkawski. Miejscowi Canadiens podejmowali New York Islanders. Goście wygrali 6:3.

Dwie bramki dla "Wyspiarzy" zdobył Aleksiej Jaszyn. Po jednej dołożyli Arron Asham, Oleg Kwasza, Dave Scatchard i Jason Blake. W zespole gospodarzy na listę strzelców wpisali się Donald Audette, Andreas Dackell.