Blues w playoff, gol Czerkawskiego

Cory Stillman zdobył dwa gole w wygranym przez St. Louis Blues 4:1 meczu na własnym lodzie z San Jose Sharks. Gospodarze dzięki temu zwycięstwo zapewnili sobie miejsce w playoff po raz 23. z rzędu.

Golkiper Blues Brent Johnson obronił 22 strzały i stanął na drodze Sharks w osiągnięciu pierwszego tytułu mistrza dywizji.

W Nashville, Tennessee, Mariusz Czerkawski zdobył jedną z bramek, a New York Islanders pokonali Predators 5:2. Polak zdobył gola przy stanie przy stanie 3:2 w 7. minucie trzeciej tercji, wykorzystując podanie Van Impe. Oleg Kvasha, Kip Miller. Isbister i Peca także zdobyli gole dla ekipy z Nowego Jorku, ktora wciąż zachowała szanse na wygranie Atlantic Division.

Islanders wywalczyli także najlepszą zdobycz punktową od 1984 roku, kiedy to dotarli do finału Pucharu Stanleya. Nowojorczycy mają na koncie 92 punkty i przekorczyli barierę 90 "oczek" po raz pierwszy od sezonu 1985-86. Islanders pozostają jeszcze dwa mecze do zakończenia sezonu, w tym kończący zmagania niedzielny mecz z prowadzącymi w dywizji Flyers. Drużyna z Filadelfii ma trzy punkty przewagi nad zespołem Czerkawskiego.