Belfour obronił 50 strzałów Devils

Toronto Maple Leafs szybko zrewanżowali się New Jersey Devils za piątkową porażkę 0:2. Tym razem we własnej hali The Leafs, osłabieni plagą kontuzji pokonali "Diabłów" 2:1.

Bohaterem spotkania był bez wątpienia bramkarz Ed Belfour, który obronił aż 50 strzałów Devils. To najlepsze osiągniecie Belfoura w tym sezonie.

- Nigdy nie jest łatwo zatrzymać 50 strzałów - powiedział po meczu bramkarz Toronto - Bardzo dużo pomogli mi koledzy, którzy blokowali większość strzałów drugiej szansy (dobitek).

W każdej tercji blisko 20 tysięcy kibiców zgromadzonych w hali Air Canada Centre, zobaczyło po jednej bramce.

W pierwszej odsłonie Tom Fitzgerald wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Do remisu w drugiej tercji Jamie Langenbrunner, a wynik meczu ustalił na 16 minut przed końcową syreną Travis Green.

The Leafs nie przegrali we własnej hali od 11 spotkań.

Wyniki sobotnich meczów NHL:

New York Rangers - Washington Capitals 2:2 (po dogrywce)

Boston Bruins - Carolina Hurricans 2:4

Toronto Maple Leafs - New Jersey Devils 2:1

Nashville Predators - Chicago Blackhawks 3:3 (po dogrywce)

St Louis Blues - Tampa Bay Lightning 5:1

Edmonton Oilers - Montreal Canadiens 5:4 (po dogrywce)

Los Angeles Kings - Dallas Stars 2:3

Ottawa Senators - Buffalo Sabres 1:2 (po dogrywce)

Calgary Flames - Minnesota Wild 3:2

Vancouver Canucks - Florida Panthers 3:2

Pittsburg Penguins - New York Islanders 3:2 (po dogrywce)

San Jose Sharks - Colorado Avalanche 1:6

Columbus Blue Jackets - Phoenix Coyotes 2:0

Dowiedz się więcej na temat: Jersey | W.E. | bramkarz | toronto | New Jersey | 50+