63. "shut-out" Haska

W Detroit Dominik Hasek broniąc wszystki 21 strzałów zapewnił Red Wings wygraną nad Chicago Blackhawks. To już 63. "shut-out" w karierze czeskiego bramkarza, który pod tym względem znajduje się na trzecim miejscu wśród wszystkich wciąż grających golkiperów.

Z 66 meczami bez straty gola prowadzą w tej klasyfikacji Martin Brodeur (New Jersey) i Ed Belfour (Toronto).

Gospodarze wygrali 3:0, a łupem bramkowym podzielili się Pavel Daczuk, Ray Whitney i Brendan Shanahan. Dwie asysty zaliczył Brett Hull. To była dopiero druga wygrana "Skrzydeł" w ostatnich ośmiu meczach.

Aż 9 bramek obejrzeli kibice w Nowym Jorku, w meczu, w którym New York Rangers ulegli Edmonton Oilers 4:5. Do zwycięstwa gości przyczyniła się świetna gra Raffi Torresa, który w drugiej tercji w ciągu zaledwie 4 minut zdobył dwie bramki pod rząd, dzięki czemu "Nafciarze" objęli prowadzenie 4:2.

Pozostałe gole zdobyli Jarret Stoll, który powrócił na lód po przerwie spowodowanej zapaleniem migdałków i po raz pierwszy w sezonie wpisał się na listę strzelców, Radek Dworak, który jeszcze niedawno grał w Rangers i Jason Chimera.

Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Bobby Holik, po jednym trafieniu dołożyli Boris Mironow i Brian Leetch, dla którego była to pierwsza bramka w sezonie.

Ósme zwycięstwo odnieśli hokeiści Los Angeles Kings, którzy w tym sezonie jeszcze nie przegrali ani razu. "Królowie" w poniedziałkowy wieczór pokonali na wyjeździe 3:2 Washington Capitals.

Pierwsze dwie bramki dla zespołu z Miasta Aniołów zdobył Trent Klatt, a o zwycięstwie zadecydowało trafienie Seana Avery. Do wygranej gości znacznie przyczynił się także bramkarz Roman Cechmanek, który obronił 23 strzały. Dwukrotnie musiał jednak wyjmować krążek z siatki, po strzałach Roberta Langa.

Po tym zwycięstwie Los Angeles Kings zajmują pierwsze miejsce w tabeli Pacific division, natomiast Washington Capitals są obecnie najsłabszym zespołem ligi. Dotychczas wygrali tylko trzy spotkania, a poniedziałkowy mecz był ich jedenastą porażką.