46. porażka "Wyspiarzy"

Nie uchroniła ekipę New York Islanders przed 46. porażką w sezonie bramka Mariusza Czerkawskiego. Polak w derbach Nowego Jorku zdobył swego 28. gola w obecnych rozgrywkach jednak "Wyspiarze" ulegli New York Rangers 2:4.

O porażce gości zadecydowała pierwsza tercja, w której Rangersi aż pięciokrotnie wędrowali na ławkę kar (przy ani jednym przewinieniu Islanders), a jednak potrafili obronić się przed szarżą gości i zdobyć bramkę na 1:0. Bohaterem owych 20 minut był bramkarz nowojorczyków Guy Hebert, który powstrzymał w całym meczu aż 34 strzały rywali w tym cztery z pięciu uderzeń jak zawsze aktywnego Czerkawskiego. Chrisa Terreri kolejno pokonali: Michal Grosek, Manny Malhorta, Jan Hlavac i Petr Nedved.

New York Rangers - New York Islanders 4:2

Toronto Maple Leafs- Boston Bruins 0:3

Washington Capitals- Carolina Hurricanes 7:0

Atlanta Thrashers - New Jersey Devils 2:4

Detroit Red Wings - St. Louis Blues 5:2

Florida Panthers - Montreal Canadiens 2:2 (po dogrywce)

Minnesota Wild - Phoenix Coyotes 0:2

Chicago Blackhawks - Ottawa Senators 2:5