1000 asyst Yzermana

Kapitan Detroit Red Wings Steve Yzerman zaliczył swoją 1000 asystę w karierze w wygranym przez swój zespół meczu na własnym boisku z Ottawa Senators 3:2. Yzerman wpisał się do annałów, asystując przy golu Mathieu Dandenaulta w 59 sekundzie dogrywki.

Zawodnik Red Wings stał się dziewiątym graczem w historii National Hockey League, który dotarł do granicy 1000 asyst w karierze.

Pozostałe dwa gole dla zwycięzców zdobyli w regularnym czasie Pavel Datsyuk i Luc Robitaille. Trafienia dla zespołu z Ottawy zaliczył Martin Havlat.

W Chicago Steve Sullivan zdobył decydującego gola na początku trzeciej tercji i dodał asystę a jego Blackhawks pokonały Dallas Stars 3:2.

Kyle Calder i Tony Amonte także wpisali się na listę strzelców w ekipie z Chicago, która przedłużyła swoją serię spotkań bez porazki do czterech (3-1-0). Joe Nieuwendyk, grający swój tysięczny mecz w NHL, i Brenden Morrow zdobyli gole dla Stars, które przegrały drugi mecz z rzędu. Golkiper Blackhawks Jocelyn Thibault obronił 24 strzałów, wygrywając swój setny mecz w drużynie z Chicago.