Derby bezdomnych beniaminków

Złośliwcy mówią o tym meczu "debry bezdomnych", bo zarówno Zagłębie Sosnowiec, jak i Polonia Bytom nie mogą rozgrywać meczów na swoich wymagających remontu stadionach. Oba zespoły przyjadą do Wodzisławia z wilczymi apetytami na komplet punktów.

Dla obu zespołów będzie to bardzo ważny mecz, bo wszystko wskazuje, że będą rywalizować ze sobą o utrzymanie, dlatego punkty zdobyte w tym spotkaniu będą miały szczególną wartość. - Trudno przewidzieć wynik, ale na pewno nie zabraknie walki - ocenia trener Polonii Dariusz Fornalak, który przypomniał, że ostatnio wygrywała ta drużyna, która strzeliła gola.

Reklama

- Na pewno piłkarze będą walczyć, ale to nie oznacza, że nie zobaczymy ładnego meczu - stwierdził trener Zagłębia Jerzy Kowalik, który liczy na pierwsze punkty. - W meczu z Ruchem też miały trzeszczeć kości, a ci, którzy go oglądali, byli zaskoczeni dobrym poziomem.

Szkoleniowcy obu drużyn nie mają szczególnych problemów kadrowych. - Na szczęście nikt ostatnio nie złapał kontuzji. Tym razem jeszcze nie będą jeszcze brani pod uwagę Prymula i Pach. Chciałbym, żeby najpierw zagrali w Młodej Ekstraklasie - powiedział trener Zagłębia, który w piątkowe popołudnie jechał z drużyną na przedmeczowe zgrupowanie.

- U nas nikt nie wypadł z kadry w ostatnim czasie. Jedyne zmartwienie, to jak ustawić drużynę, żeby ograć Zagłębie - powiedział Dariusz Fornalak, zapewniając, że jego drużyna nie żyje już euforią po zwycięstwie z Cracovią. - Ale to przecież nic nowego, bo przed każdym meczem razem ze sztabem szkoleniowym musimy decydować, kogo posadzić na ławce, a nie są to łatwe decyzje.

W ostatnich latach Zagłębiu udawało się ogrywać bytomian, jednak w ubiegłym sezonie górą była Polonia. - Kiedy jechaliśmy ostatnio do Sosnowca, patrzyli na nas z poczuciem pewności siebie, ale przegrali. W Bytomiu też wygraliśmy, więc przewaga psychiczna powinna być po naszej stronie. Jednak z drugiej strony nie można zapominać, że każdy mecz jest inny - przyznał szkoleniowiec Polonii.

Zagłębie Sosnowiec - Polonia Bytom w sobotę o godz. 19 w Wodzisławiu

Przypuszczalne składy

Zagłębie:Bensz - Kłoda, Hosić, Kaliciak, Ciesielski - Skrzypek, Białek, Berensztajn, Kozubek - Kmiecik, Bagnicki.

Polonia: Żmija - Sojka, Jurczyk, Sosna, Marcinkowski - Wolański, Owczarek, Trzeciak, Radzewicz - Podstawek, Mężyk.

***

Gorące spięcia pod bramką! Najciekawsze sytuacje! Kontrowersje Orange Ekstraklasy! Tylko u nas! Zobacz Magazyn Ligowy. Skróty meczów możesz obejrzeć na naszych stronach, możesz też ściągnąć na telefon komórkowy!

Dowiedz się więcej na temat: beniaminek | Sosnowiec | Polonia Bytom | mecz | polonia | derby | Zagłębie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje