Zwycięstwo Celtics w New Jersey

W drugim meczu finału Konferencji Wschodniej Boston Celtics wygrali w Continental Airlines Arena z New Jersey Nets 93:86 i wyrównali stan rywalizacji na 1:1.

Meczu numer dwa był bardzo podobno do pierwszego spotkania, a poróżnił je tylko wynik. Znów wspaniale zagrał lider Nets Jason Kidd, który zaliczył triple-double, a słabo - podobnie jak w meczu numer 1 - spisał się Paul Pierce, który niemiłosiernie pudłował z gry jak i z rzutów wolnych.

Reklama

Kidd zdobył 23 punkty, zebrał 16 piłek i 10 razy asystował przy celnych rzutach swoich partnerów.

Pierce zakońćzył mecz z 18 punktami, ale trafił zaledwie 3 z oddanych 20 rzutów z gry i 11 z 20 wykonywanych wolnych. Tylko raz na 5 prób udało mu się umieścić piłkę w koszu rzutem za trzy punkty.

Prym w ekipie z Bostonu wiódł Antoine Walker, który zdobył 26 oczek i zaliczył 11 zbiórek. Jego gra w ofensywie była główną przyczyną zwycięstwa Celtics.

Znakomicie defensywą kierował Tony Battie. Celtics ograniczyli strzelecką siłę Nets, którzy trafiali co trzeci rzut. Goście z Bostonu byli aktywniejsi od gospodarzy szczególnie pod obiema tablicami, także w innych częściach parkietu, zmuszając rywali do popełnienia 14 strat.

Mecz numer 3 zostanie rozegrany w sobotę w Bostonie.

Zobacz wyniki meczów i stan poszczególnych serii playoff 2002

Dowiedz się więcej na temat: Haven | Jersey | New Jersey

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje