Wielki wieczór Duncana

Świadkami wspaniałego występu Tima Duncana byli kibice zgromadzeni w SBC Center we wtorkowy wieczór. Lider San Antonio Spurs zdobył 36 punktów oraz zaliczył 16 zbiórek i 9 asyst, prowadząc swój zespół do zwycięstwa nad Phoenix Suns 108:100 po dogrywce.

Osiem "oczek" ze zdobyczy Duncana (16/25 z gry) padło w dodatkowym czasie gry, co pozwoliło Spurs wygrać po raz piąty w ostatnich sześciu meczach.

- To był wspaniały mecz dla dobrych graczy - powiedział szkoleniowiec gospodarzy Gregg Popovich. - Kiedy rywale trafiają w końcówce, doprowadzając do dogrywki, czasami załamujesz się. Jednak tym razem chłopaki nie poddali się.

Spurs w drugiej połowie meczu kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, ale rzut za trzy Stephona Marbury na 3 sekundy przed końcem wyrównał stan meczu na 94:94. W dogrywce nie było już dyskusji. Spurs prowadzeni przez Duncana objęli prowadzenie (102:96 na 2 minuty do końca) i nie oddali go już do końca). W dodatkowym czasie gry Suns chybili pierwszych pięć rzutów z rzędu.

22 punkty Michaela Jordana nie pomogły Wizards. Ekipa ze stolicy uległa u siebie Toronto Raptors 75:84. Bohaterami w zespole gości Rafer Alston i Damone Brown, którzy zdobyli po 13 punktów. Co warte podkreślenia obaj mają jedynie 10-dniowe kontrakty, a na co dzień występują w National Basketball Development League. Raptors wspomagają się graczami z niższych lig, bowiem ich sytuacja zdrowotna jest fatalna - zdolnych do gry jest tylko 8 zawodników. Wizards także wystąpili bez swojego lidera Jerry Stackhouse'a, który musi pauzować z powodu kontuzji przez co najmniej tydzień.

W Miami debiutanci Caron Butler i Rasual Butler pokazali, że mogą być przyszłością Heat. Pierwszy zdobył 22, a drugi dodał 16, a ich zespół wygrał z Detroit Pistons 88:85, przerywając serię sześciu porażek z rzędu. Ekipa z Florydy wygrała mimo fatalnej skuteczności z wolnych w ostatniej minucie (2/8). Na 5 sekund przed końcem "3", która mogła doprowadzić do dogrywki, nie trafił Chauncey Billups, a tuż przed syreną desperacka próba Jona Barry'ego także nie dotarła co celu.