Washington Wizards poza playoffs

W Konferencji Wschodniej NBA już wszystko jasne. W playoffs już na pewno nie zagrają Washington Wizards. Swoje mecze wygrali dziś Orlando Magic i Milwaukee Bucks, pieczętując swój udział w postseason.

Wizards wygrali w Miami, ale niestety dla fanów Michaela Jordana, smak tego zwycięstwa był gorzki. Do końca sezonu stołeczni koszykarze rozegrają 3 spotkania i wedle wcześniejszych zapowiedzi, będą to ostatnie mecze w NBA w karierze Michaela Jordana.

Po meczu w Miami najsmutniejszą osobą był coach Doug Collins. - Miałem wielką nadzieję, że uda nam się awansować do playoffs - powiedział - Smutno mi się robi, gdy pomyślę, że do końca kariery Michaela Jordana zostały tylko trzy mecze. To mnie bardzo smuci.

- Orlando wygrało, więc to stawia nas poza playoffs - powiedział Jordan, który zakończył spotkanie z 25 punktami. - Do końca sezonu mamy trzy spotkania. Chcialibyśmy mieć 40 wygranych meczów w sezonie i próbować budować zespół na przyszłość - dodał Mike.

Działacze z Miami uhonorowali Michaela, wycofując koszulkę z numerem 23. Wielka koszulka w połowie z Bulls, w połowie z Wizards zawisła pod sufitem American Airlines Arena.

- Jestem zaskoczony - powiedział Jordan - To najlepszy prezent jaki kiedykolwiek otrzymałem...

Czy koszykarze Dallas Mavericks dostali zadyszki? Czy raczej odpuścili już resztę sezonu, myślami będąc w playoffs?

Jakakolwiek odpowiedź na te pytania byłaby prawdziwa fakt jest faktem: Mavs przegrali trzeci mecz z rzędu. Tym razem w Salt Lake City pretendentów do mistrzowskiego tytułu pokonali Utah Jazz 95:92.

Według naocznych obserwatorów meczu, gracze z Dallas tak skupili się na pilnowaniu Karla Malone'a, że zapomnieli o Andreiu Kirilence. Rosjanin mający wiele swobody w akcjach ofensywnych zdobył 11 ze swoich 19 punktów w czwartej kwarcie. Malone zakończył spotkanie z 23 punktami, ale tylko 4 z nich zdobył w ostatnich minutach, gdyż to właśnie głównie na nim była skupiona defensywa, Mavs. Malone i to potrafił wykorzystać podając kilka razy do niepilnowanego Kirilenki, który zdobywał łatwe punkty.

Podopieczni Dona Nelsona są już dwa mecze za San Antonio Spurs, którzy mają najlepszy bilans w lidze (59-20).

Dzisiejszej nocy Spurs pokonali u siebie Seattle SuperSonics 94:86. Wielki wkład w to zwycięstwo wnieśli rezerwowi, zdobywając aż 48 punktów. Malik Rose wchodząc z ławki zdobył 20 punktów, a Emanuel Ginobili przez 30 minut pobytu na parkiecie zapisał w statystykach 15 "oczek".

Do jedenastego z rzędu(!) zwycięstwa swój cenny wkład wniósł również Tim Duncan. Najlepszy zdaniem wielu atakujący NBA zdobył 18 punktów, zebrał z tablic 15 piłek i 6 razy blokował rzuty rywali.