Tylko Mavs bez porażki

Już tylko jedna drużyna w NBA, może szczycić się mianem niepokonanej. Gorzkiego smaku porażki nie poznali jeszcze w tym sezonie tylko koszykarze Dallas Mavericks.

Minionej nocy Dirk Nowitzki i Michael Finley zdobyli łącznie 50 punktów i poprowadzili swój zespół do zwycięstwa nad Toronto Raptors.

Do dziś niepokonane były również New Jersey Nets oraz Seattle Supersonics, ale ta noc okazała się dla nich pechowa, gdyż schodzili z parkietu pokonani. Nets musieli uznać wyższość Milwaukee Bucks (93:99), a Sonics przegrali z New Orleans Hornets 84:86.

Tylko jedna drużyna jeszcze nie odniosła zwycięstwa w lidze. Do dziś były dwie takie ekipy, ale New York Knicks wygrali u siebie z Sacramento Kings 95:88. Zatem tylko Memhpis Grizzlies są wciąż bez zwycięstwa, a minionej nocy doznali piątej porażki w tym sezonie.

W Toronto Dirk Nowitzki zdobył 28 punktów i zaliczył 13 zbiórek i Mavs podtrzymali serię meczów bez porażki. Michael Finley dodał 22 "oczka" dla ekipy z Dallas Mavericks, dla której było to czwarte zwycięstwo z rzędu. Voshon Lenard uzyskał 20 "oczek" dla Raptors, grających bez Vince' Cartera i Antonio Davis (obaj urazy). Jelani McCoy, który wyszedł jako center w pierwszej piątce, po pierwszej kwarcie musiał zrezygnować z występu z powodu bólu pleców. Raptors musieli obejść się także bez Lamonda Murraya, Hakeema Olajuwona, Nate'a Huffmana i Erica Montrossa. Zespół z Toronto pokonał w poniedziałek Chicago Bulls bez Cartera i Davisa, ale nie był w stanie uczynić tego przeciw drużynie zdobywającej w lidze najwięcej punktów.

Pierwszy mecz w tym sezonie przegrali Nets, a porażkę zafundowali im Bucks (99:93). W Milwaukee Ray Allen zdobył dla gospodarzy 29 punktów, a Toni Kukoc dodał 26. Broniący tytułu Konferencji Wschodniej próbowali po raz pierwszy w historii otworzyć sezon 5-0. Ostatni raz gdy Nets zaczęli sezon od bilansu 4-0, skończyli go z wynikiem 43-39 i awansowali do playoffs. Tym razem Nets (prowadzeni przez Jasona Kidda - 24 pkt) nie mogli powstrzymać świetnej dyspozycji strzeleckiej ekipy z Milwaukee. Bucks trafili 9 na 13 rzutów za trzy przez pierwsze trzy kwarty, budując przewagę 75:67. W ostatniej ćwiartce miejscowi rzucili jeszcze trzykrotnie zza linii 6,25 m, odskakując rywalom na dobre. Łącznie zespół George'a Karla trafił 12 na 20 prób z "3".

W Nowym Orleanie pierwszą porażkę ponieśli także Sonics, ulegając Hornets 84:86. Ekipa z Seattle, która grała drugi wieczór z rzędu, przegrywała 78:82 na minutę przed końcem, ale udało się jej doprowadzić do zaciętej końcówki. Przy stanie 84:82 dla Hornets gościom udało się przechwycić podanie z boku miejscowych, ale w walce o piłkę Vladimir Radmanovic sfaulował P.J. Browna. Brown trafił swoje jedyne wolne w tym meczu i zapewnił wygraną Hornets.

Bohaterem meczu w Madison Square, gdzie Knicks pokonali Kings 95:88, był Lee Nailon. Niechciany przez Hornets gracz został pozyskany przez nowojorczyków tydzień temu i zwrócił im dług. Nailon zdobył 10 z 20 punktów w czwartej kwarcie i to dzięki niemu podopieczni Dona Cheneya odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie, który zaczął się dla nich najgorzej od 15 lat.

Zacięte mecze oglądali widzowie w Filadelfii oraz Salt Lake City. W tym pierwszym mieście doszło nawet do dogrywki, a Sixers wyszli zwycięsko z pojedynku z Clippers (101:99) dzięki Allenowi Iversonowi. Lider 76ers zdobył 6 z 34 punktów w dogrywce. Iverson nie trafił tuż przed końcem regularnego czasu gry, ale zrehabilitował się na 44 sekundy przed końcem dogrywki, rzucając celnie z półdystansu. Gracze z LA mieli w końcówce jeszcze szansę, ale rzuty Eltona Branda i Michaela Olowokandi okazały się niecelne.

W Salt Lake City Jon Barry trafił za trzy na 22,3 s przed końcem, dając Detroit Pistons wygraną 80:78 nad Jazz. Richard Hamilton zdobył 28 "oczek", a Clifford Robinson uzyskał 16 (rekord sezonu) dla gości. Szansę na wyrównanie zmarnował dla Jazz Mark Jackson, którego rzut tuż przed końcową syreną znacznie chybił celu.

Zobacz wyniki meczów i zdobywców punktów z 6 listopada oraz galerię zdjęć z NBA

Dowiedz się więcej na temat: "Dallas" | dallas mavericks | toronto | Michael | NBA