Spurs pechowo przegrali z Lakers

Koszykarze San Antonio Spurs przez całe spotkanie z Los Angeles Lakers budowali mozolnie punktową przewagę. Na 8 minut przed końcem prowadzili nawet 10 punktami (86:76).

Im mniej zostawało czasu do końcowej syreny, tym Lakers odrabiali deficyt punktowy. Na minutę i 42 sekundy przed końcem przegrywali już tylko 94:95. Spurs zagrali do Tima Duncana, który spudłował, ale Lakers też nie wykorzystali szansy, gdyż Robert Horry popełnił faul ofensywny. Duncan ponownie spudłował a zbierający piłkę Derek Fisher, został sfaulowany przez Malika Rose'a. Dwa celne rzuty wolne ustaliły wynik meczu, a kolejna próba Duncana w ostatniej sekundzie skończyła się na bloku Shaquille'a O'Neala.

- Ten mecz był testem naszego mistrzowskiego charakteru - powiedział po meczu Kobe Bryant - Nie straciliśmy nic z niego. Wciąż mamy mistrzowskie serca.

Było to 17. zwycięstwo Lakers w ostatnich 22 spotkaniach, oraz 52. w całym sezonie. W wyścigu po rekord NBA obrońcy tytułu przegrywają jednak z Sacramento Kings o półtorej meczu. Do zakończenia sezonu regularnego, Lakersom zostało 9 spotkań a "Królom" 10.

Kings wygrali w Atlancie, ale podobnie jak Lakers tylko jednym punktem. Znakomity mecz rozegrał Chris Webber, który zdobył 29 punktów i zaliczył 12 zbiórek. Owo zwycięstwo przerwało serię porażek Kings w hali Hawks. Dwanaście meczów rozegranych od 16 lutego 1988 roku gracze z Sacramento przegrali.

Szanse na awans do play off powoli tracą gracze Washington Wizards. Po dobrym meczu z Bucks Wizards przegrali z Dallas Mavericks 103:110. Na niekorzyść podopiecznych Douga Collinsa swój mecz wygrali gracze Indiany Pacers, którzy również walczą o ostatnie miejsce w play off na Wschodzie. Michael Jordan wchodząc z ławki zagrał 28 minut i zdobył 10 punktów, trafiając tylko 4 z oddanych 14 rzutów z gry.

Najwięcej oczek dla Dallas zdobył Dirk Nowitzki, który zakończył mecz z 23 punktami i 12 zbiórkami.