"Rakiety" straciły McGradyego

Obrońca Houston Rockets Tracy McGrady nie zagra do końca bieżącego sezonu ligi koszykówki NBA. Zawodnik będzie musiał przejść kolejną operację lewego kolana.

Poprzednio McGrady poddał się zabiegowi w maju ubiegłego roku. Od tego czasu miał problemy, by odzyskać wysoką dyspozycję. Siedmiokrotny uczestnik Meczu Gwiazd wziął nawet kilka dni wolnego w styczniu, by popracować nad kondycją. Niestety stan jego zdrowia się nie poprawiał.

Reklama

- W kilku ostatnich meczach miałem wrażenie, że jest coraz gorzej. Zacząłem odczuwać ból - wyjaśnił zawodnik, który w sezonie 2008/09 zdobywa średnio 15,6 punktu, ma 4,4 zbiórki i 5 asyst na mecz. To wynik słabszy niż jego średnie w karierze (jedynie asyst są na zbliżonym poziomie).

Rockets liczyli, że z McGradym, Yao Mingiem i Ronem Artestem w składzie będą liczyć się w walce o mistrzostwo. Cała trójka narzeka jednak na zdrowie. Obecnie "Rakiety" mają piąty bilans w Konferencji Zachodniej, ale trzy kolejne drużyny legitymują się nieznacznie słabszym rezultatem i ich udział w fazie play off nie jest pewny.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: zawodnik | Houston Rockets | Tracy McGrady | rakiety

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama