Po 14. porażkach pobili mistrzów!

Seattle SuperSonics tak złej passy nie mieli jeszcze nigdy - 14 porażek z rzędu. We wtorek zakończyli ją bardzo efektownie, wygrywając przed własną publicznością po dogrywce z obrońcami tytułu mistrzów NBA - San Antonio Spurs 88:85.

- Uczucie takie, jak byśmy zdobyli mistrzostwo - powiedział bohater meczu, 19-letni Kevin Durant, który zdobył 26 pkt, w tym zwycięskie na pół minuty przed końcem dogrywki. Goście zagrali bez Francuza Tony Parkera. Francuski koszykarz ma uraz kości pięty i nie wiadomo kiedy wróci na parkiety.

Boston Celtics wygrali na wyjeździe z Miami Heat 117:87. Koszykarze z Bostonu nie dali gospodarzom żadnych szans, mimo że wystąpili bez kontuzjowanego Kevina Garnetta i chorego na grypę Raya Allena.

Pod ich nieobecność znakomicie zagrali Leon Powe, który ustanowił osobisty rekord w NBA - 25 pkt, Rajon Rondo, który wyrównał rekord - 23 pkt oraz Tony Allen - 20 pkt. Drużyna z Bostonu ma zdecydowanie najlepszy bilans w całej lidze (35 zwycięstw i 8 porażek).