Pistons wygrali w stolicy

Koszykarze Detroit Pistons przerwali passę 6 wyjazdowych porażek z rzędu, wygrywając po dogrywce z Washington Wizards 94:90.

Wizards, kótrzy bardzo potrzebują zwycięstw w walce o playoffs, zagrając teraz aż 11 z pozostałych im 15 spotkań na wyjeździe.

Przed sezonem między Pistons a Wizards doszło do wymiany zawodników. W stolicy przeniósł się Jerry Stackhouse, a w przeciwnym kierunku podążył Richard Hamilton. We wtorkowym spotkaniu więcej punktów zdobył Stackhouse, ale Hamilton swoimi celnymi rzutami przesądził o wygranej przez gości dogrywce. Obrońca Pitons zdobył w dodatkowym czasie gry pierwsze 6 punktów punktów.

- Richard zagrał dziś jak profesjonalista ponieważ mimo słabego początku, w końcówce dał mam kilka ważnych punktów, które dodały nam siły - chwalił podopiecznego Rick Carlisle.

Michael Jordan i Jerry Stackhouse w dogrywce już nie mieli za wiele do powiedzenia, gdyż obrona gości zagrała uważniej. Znów świetny mecz rozegrał Ben Wallace, który zanotował w statystykach 20 zbiórek, stając się pierwszym koszykarzem od czasów Dennisa Rodmana, który zebrał 20 i więcej piłek w czterech z rzędu meczach. Wallace, który jest liderem w klasyfikacji zbiórek w całej lidze w ostatnich czterech spotkaniach zebrał z tablic 86 piłek.

Jordan i Stackhouse zdobyli w czwartej kwarcie 21 punktów z 23, które zdobył ich zespół. Mike zakończył spotkanie z 23 punktami, a Jerry z 28.

Teraz Wizards wyjeżdżają na 6 wyjazdowych spotkań na Zachód, gdzie zmierzą się z Phoenix, Golden State, Portland, Seattle, L.A. Lakers i Denver. Rywale bardzo wymagający, a "Czarodzieje" tak bardzo potrzebują zwycięstw. Nie będzie łatwo...

Allen Iverson zdobył 32 punkty w Miami, gdzie Philadelphia 76 wygrała z Heat 103:83. Jest to już 15 zwycięstwo Sixers po przerwie związanej z All-Star Game. Od tamtej pory tylko dwa razy podopieczni Larry Browna schodzili z parkietu pokonani.

Dla Heat była to szósta z rzędu porażka we własnej hali.

W Dallas Steve Nash zdobył w pierwszej połowie meczu z Cavaliers tylko jeden punktów. Przerwa podziałała jednak na niego pobudzająco, bo w drugiej części zapisał na swoje konto aż 20 "oczek". Mavericks pewnie pokonali Cavs 114:93, wygrywajac 51 spotkanie w sezonie.

Dirk Nowitzki zakończył spotkanie z 28 punktami, z czego 10 zdobył w trzeciej kwarcie, kiedy to z Nashem dawali popis gry.

Czterdziestej drugiej porażki w obecnych rozgrywkach ligi NBA doznał zespół Cezarego Trybańskiego - Memphis Grizzlies. We wtorek przegrał na wyjeździe z Minnesota Timberwolves 80:96.

O porażce Grizzlies zadecydowała bardzo słaba skuteczność rzutów z gry i wolnych. Podopieczni trenera Hubie Browna przegrali również rywalizację pod tablicami.

Koledzy Trybańskiego (nie grał, bowiem kilka dni temu został wpisany przez szkoleniowca na listę zawodników kontuzjowanych) trafili zaledwie 32 z 85 rzutów z gry (niespełna 38-procentowa skuteczność) oraz wykorzystali 9 z 15 rzutów wolnych (60 procent).

W zespole z Minneapolis najskuteczniejszym był Kevin Garnett (29 pkt i 19 zbiórek), a wśród gości wyróżnił się Shane Battier (18 pkt). Zastępujący Trybańskiego Ryan Humphrey nie zdobył ani jednego punktu.