Orlando przegrało, Polak na ławce

Drużyna Marcina Gortata - Orlando Magic przegrała u siebie z Washington Wizards 86:87 w środowym meczu ligi NBA. Polski koszykarz spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Zespół z Waszyngtonu do zwycięstwa poprowadził Antawn Jamison, który zdobył 31 punktów i miał 11 zbiórek. Najskuteczniejszym zawodnikiem Magic był Turek Hedo Turkoglu - 39 pkt. Znacznie poniżej oczekiwań spisał się m.in. Dwight Howard - 3 pkt i 14 zbiórek.

Houston Rockets przegrali w środę na wyjeździe z New Orleans Hornets w meczu ligi koszykarzy NBA 69:90. Była to druga z rzędu porażka tego zespołu. Dzień wcześniej Boston Celtics przerwali serię 22 zwycięstw "Rakiet" z rzędu.

Do wygranej Hornets w znacznym stopniu przyczynił się były gracz Rockets Bonzi Wells, który zdobył 25 punktów z czego dwadzieścia uzyskał w ostatniej kwarcie.