Odrodzony Iverson, odrodzeni 76ers

Znów zadziwiają gracze Philadelphii 76ers. Po serii porażek, z rekonwalescentami Allenem Iversonem i Theo Ratliffem w składzie podopieczni Larry Browna wygrali już trzeci mecz z rzędu podczas swego wyjazdowego tourne.

Tym razem pod batutą niesfornego Allena ekipa z Miasta Braterskiej Miłości pokonała po dogrywce Sacramento Kings 107:104 i zdetronizowała "Królów"(20-8) z pozycji przodownika ligi. Teraz to 76ers dzierżą najlepszy bilans w całej NBA (21-8).

Iverson, który ledwie kilka dni temu wrócił na parkiet po kontuzji barku zagrał jeden z najlepszych meczów w karierze. W 52-minutowym występie lider 76ers zdobył 46 "oczek" trafiając z pola gry 18 z 36 rzutów i nie pudłując ni razu z linii rzutów wolnych. Swój dorobek okrasił 9 asystami i zebrał tyleż piłek z tablic. Jeśli dodamy do tego jeszcze trzy przechwyty przy ledwie trzech stratach nikt już nie ma chyba wątpliwości, że był to imponujący występ.

Iversonowi z solidną dawką znakomitej gry przyszedł w sukurs Aaron McKie zastępujący w wyjściowej piątce na pozycji rozgrywającego kontuzjowanego Erica Snowa. McKie nie tylko skolekcjonował swe pierwsze triple-double w karierze (19 punktów, 14 asyst, 10 zbiórek), ale zdobył również decydujące punkty w meczu. Na 39 sekund przed końcem dogrywki McKie trafił zza łuku 7,24 metra ponad rękami Bobby Jackson i ustalił wynik meczu na 107:104. To pierwsze zwycięstwo 76ers w Sacramento od 1989 roku.

Na nic zdało się szaleństwo Vince`a Carter, który zdobył w America West Arena 46 punktów, z czego aż 20 "oczek" wpakował gospodarzom w IV kwarcie. Nic bowiem ze starań "Air Kanady" nie robili sobie imponująy kolektywną grą koszykarze Phoenix Suns i pokonali ekipę Toronto Raptors 109:103. W barwach drużyny z Arizony prócz tradycyjnie udanych występów Jasona Kidda (27 punktów) i Shawna Mariona, błysnął 22-latek Paul McPherson. "Żółtodziub" z Phoenix w 16-minutowym występie oddał na kosz rywali 10 rzutów i 9 z nich wpadło do kosza.