Noc w NBA: Wróciły stare piłki

Wydarzeniem pierwszego dnia nowego roku w NBA nie był żaden mecz, ani rekord punktowy ustanowiony przez jakiegoś zawodnika, ale fakt, iż władze ligi zdecydowały się powrócić do skórzanych piłek, zamiast syntetycznych jakich używano od początku tego sezonu.

"Bóg istnieje" - tak o powrocie starych piłek powiedział Kevin Garnett, lider Minnesota Timberwolves.

Zawodnik zespołu z Minneapolis ma powody do radości. W ostatnich czterech meczach rzucał bowiem z 38-procentową skutecznością, a w poprzednich dwóch trafił 9 z 29 rzutów z gry. W poniedziałek było już zupełnie inaczej. Garnett zdobył 32 punkty przy dobrej skuteczności (12 z 18), do tego dołożył 14 zbiórek, a "Leśne Wilki" pokonały na wyjeździe Charlotte Bobcats 102:96.

- Po prostu hurra - dodał swoją opinię obrońca Ricky Davis, który dorzucił 25 "oczek". Zwycięstwo gościom nie przyszło jednak łatwo. W drugiej kwarcie przegrywali bowiem 20 punktami, a na początku czwartej 12. Wtedy jednak do akcji wkroczył Garnett, którego 13 "oczek" w tej kwarcie pozwoliło jego drużynie wygrać mecz.

W końcu powody do zadowolenia mieli gracze Boston Celtics. Podopieczni Doca Riversa pokonali na wyjeździe Portland Trail Blazers 89:81, czym przerwali serię sześciu porażek.

Charlotte Bobcats - Minnesota Timberwolves 96:102

Bobcats: Matt Carroll 23, Raymond Felton 22 (9 as.), Adam Morrison 18, Sean May 12, Emeka Okafor 12 (14 zb.), Derek Anderson 5, Jake Voskuhl 4.

Wolves: Kevin Garnett 32 (14 zb.), Ricky Davis 25 (7 as.), Mark Blount 21, Mike James 10, Randy Foye 8, Trenton Hassell 4, Bracey Wright 2.

Portland Trail Blazers - Boston Celtics 81:89

Trail Blazers: Brandon Roy 18, Ime Udoka 11, Martell Webster 11, Jamaal Magloire 9 (13 zb.), Zach Randolph 9 (10 zb.), Joel Przybilla 8, Juan Dixon 6, Jarrett Jack 5, Travis Outlaw 4.

Celtics: Tony Allen 22, Ryan Gomes 18 (10 zb.), Wally Szczerbiak 15, Al Jefferson 14 (11 zb.), Delonte West 8, Gerald Green 6, Kendrick Perkins 2, Rajon Rondo 2, Sebastian Telfair 2.

Dowiedz się więcej na temat: mecz | kevin garnett | NBA