Nets w finale Wschodu

Jason Kidd zdobył 23 punkty i miał duży udział w kilku kluczowych akcjach w decydującej IV kwarcie, prowadząc New Jersey Nets do zwycięstwa 103:95 nad Charlotte Hornets i pierwszego finału Konferencji Wschodniej w 26 sezonach występów tej drużyny w NBA.

Zespół z New Jersey pozwolił Hornets na zaledwie jedno trafienie z gry w ostatnich 7 minutach i 37 sekundach. Nets wygrali serię 4-1, a każde ze zwycięstw zawdzięczając wielkiej intensywności gry w defensywie w czwartej kwarcie.

Pojedynek ten oznacza także koniec 14-letniego związku Hornets z Charlotte. W następnym sezonie organizacja przeniesie się do Nowego Orleanu.

Mecz numer 5 przechylił się na stronę Nets po zejściu za sześć fauli Barona Davisa na 5 minut i 36 sekund przed końcem. Następne punkty dla gości zdobył David Wesley ("3") dopiero 20 sekund przed końcem.

Podopieczni Byrona Scotta, którzy zaskoczyli ligę najlepszym bilansem w konferencji rok po tym gdy wygrali tylko 26 gier, spotkają się w finale Wschodu z Boston Celtics, a pierwszy mecz odbędzie się w New Jersey w niedzielę.