Lakers z Kings w finale Zachodu, awans Celtics

Poznaliśmy pierwszego finalistę Konferencji Wschodniej NBA. Do finału awansowali Boston Celtics, którzy czekają na swojego rywala, który wyłoni się z dwójki Nets - Hornets (prowadzą Nets 3-1).

Na Zachodzie zgodnie z przewidywaniami do finału awansowali Los Angeles Lakers, którzy zmierzą się w nim z najlepsza drużyną sezonu regularnego Sacramento Kings

Paul Pierce zdobył 18 punktów, a Kenny Anderson dodał 17 i obaj poprowadzili Boston Celtics do wyjazdowego zwycięstwa Detroit Pistons 90:81. Wygrana dała ekipie z Bostonu zwycięstwo 4-1 w serii best of seven i awans do finału Konferencji Wschodniej po raz pierwszy od 1988 roku..

Pomimo zejścia z parkietu za 6 przewinie, Antoine Walker dodał 16 "oczek". Swój wkład włożyli także Rodney Rogers (14 pkt) i Tony Battie (10).

Chucky Atkins zdobył 22 punkty dla drużyny z Detroit, podczas gdy Corliss Williamson zdobył 15 ze swoich 17 "oczek" w ostatniej kwarcie. Lider Pistons Jerry Stackhouse znów mial problemy ze skutecznością, zdobywając zaledwie 8 punktów (3/18 z gry).

Celtics przejęli kontrolę nad meczem w trzeciej kwarcie i prowadzili pewnie aż do początku czwartej kwarty, kiedy to Pierce i Walker zaczęli mieć kłopoty z faulami.

Pistons zdołali zmniejszyć straty do jednego "oczka" (66:65 na 9 minut przed końcem), ale nie zdołali wskórać nic więcej gdy Pierce i Walker wrócili z ławki.

4-1 wygrali swoją serię także obrońcy tytułu. Lakers wygrali w meczu numer 5 z an Antonio Spurs 93:87 i wywalczyli przepustkę do finału Konferencji Zachodniej, gdzie już sobotę spotkają się w pierwszym meczu z Sacramento Kings.

Zespół z LA przegrywał do przerwy 39:45, ale zdobył się na run w czwartej kwarcie, co zdecydowało o końcowym rezultacie.

Trafienie Kobe Bryanta (26 pkt) na 2,5 minuty dało prowadzenie Lakers na dobre i pomogło zepchnąć na drugi plan występ Tima Duncana (34 pkt i 25 zbiórek).

Lakers poprawili do 7-1 bilans w tym postseason i do 23-2 w ostatnich 25 meczów playoff. Drużyna z Los Angeles ma bilans 16-5 przeciwko Kings odkąd Phil Jackson

przejął obowiązki szkoleniowca w 1999 roku.

Zobacz wyniki meczów i stan poszczególnych serii playoff 2002.

Dowiedz się więcej na temat: Boston | boston celtics | NBA | awans | lakers