Kolejne zwycięstwo Mavs

Dallas Mavericks pokonali w Nowym Orleanie tamtejszych Hornets 83:81. Zwycięstwo nie przyszło gościom łatwo. Grający doskonale na wyjeździe (11 zwycięstw, 3 porażki) i w ataku (jedyna drużyna ze średnią powyżej 100 punktów) Mavs zanotowali słabszy występ.

Przede wszystkim zagrali mało skutecznie trafiając tylko 34 z 90 rzutów (38 procent). Z drugiej strony niewiele lepiej zagrali gospodarze (31 z 79 rzutów, 39 procent), zanotowali również 18 strat (przy 8 Mavericks).

Najwięcej punktów dla Mavs zdobył Dirk Nowiztki - 23, on zablokował również w ostatnich sekundach meczu Barona Davisa, który mógł doprowadzić do wyrównania. Wśród gospodarzy najlepiej zaprezentował się David Wesley, który zapisał na swoim koncie 24 punkty.

Dobra gra Jerry'ego Stackhouse'a (24 punkty) nie wystarczyła "Czarodziejom" z Waszyngtonu do pokonania Detroit Pistons. Goście zwyciężyli 87:82, a do wygranej poprowadził ich Richard Hamilton (22 punkty). O porażce Wizards zadecydowała słaba druga połowa meczu, w której zdobyli tylko 33 punkty. Gospodarze doznali tym samym trzeciej porażki z rzędu. Słaby występ zaliczył Michael Jordan. Co prawda zdobył 17 punktów, jednak przytrafiło mu się kilka strat w decydujących momentach, jak ta, gdy stracił piłkę na 20 sekund przed końcem meczu, przy stanie 82:85. - To jeden z tych dni, gdy chcesz schować głowę pod poduszkę - powiedział koszykarz. - Brakowało mi synchronizacji, nie potrafiłem utrzymać piłki - dodał.

Seattle Supersonics łatwo pokonali Toronto Raptors 97:88. Gospodarze już do przerwy wypracowali bezpieczną 7-punktową przewagę i w kolejnych kwartach kontrolowali przebieg gry. W barwach "Ponaddźwiękowców" świetnie zaprezentował się Gary Payton (35 punktów, 7 zbiórek, 7 asyst), wspierali go Rashard Lewis (20 punktów) i Predrag Drobnjak (15 punktów, 10 zbiórek). Dobra gra Voshona Lenarda (27 punktów) i Morrisa Petersona (22), bez wsparcia kolegów okazała się niewystarczająca do nawiązania przez Raptors wyrównanej walki.