Hill wraca do formy, McGrady leczy plecy

Sztab medyczny Orlando Magic znów ma pełne ręce. Co prawda do pełni sił wraca Grant Hill, lecz problemy z bólem pleców dotknęły inną gwiazdę ekipy z Florydy, Tracy McGrady`ego.

Most Improved Player ubiegłego sezonu zszedł z parkietu już w pierwszej kwarcie niedzielnego starcia z Atlanta Hawks, choć zdążył w 11-minutowym występie rzucić 16 punktów. Kontuzja pleców dawała się we znaki McGrady`emu jeszcze przed końcem rozgrywek i dlatego nie przepracował on okresu przygotowawczego na pełnych obrotach.

- Nie wiem, jak długo będę musiał odpoczywać, ale jeśli będzie to potrzebne, nie zagram już w żadnym meczu w preseason - powiedział McGrday.

Tymczasem formę łapie Grant Hill, który w przegranym wczorajszej nocy meczu z Charlotte Hornets (94:97) zagrał 36 minut i zdobył 26 punktów (11/27 z gry), dodając do swych statystyk 12 zbiórek i 4 asysty.

Gotowość do sezonu zgłaszają też snajperzy NY Knicks. Houston zdobył 24 punkty, a Sprewell 22 w wygranym przez Knicks meczu z Phoenix Suns 98:91. Nowy nabytek Suns, Stephone Marbury, który ma zastąpić na pozycji rozgrywającego Jasona Kidda, zdobył 12 punktów, ale co ważniejsze - zanotował aż 11 asyst.