Gortat: Howard lepszy od Shaqa

Polski koszykarz Marcin Gortat występujący w zespole Orlando Magic nie ukrywa, że jest pod wrażeniem rywalizacji z Shaquille'em O'Nealem, ale za najlepszego centra ligi NBA uważa swojego klubowego kolegę Dwighta Howarda.

Zespół Orlando pokonał w środę Phoenix Suns 111:99. Polak, który przez 18 minut przebywał na parkiecie i rywalizował z O'Nealem, uzyskał 8 punktów i miał 8 zbiórek. Howard zdobył 21 punktów i miał tyle samo zbiórek co Polak. O'Neal uzyskał double-double - 19 punktów i 11 zbiórek.

Reklama

"On [O'Neal - PAP] jest naprawdę olbrzymi. By poprawić wagę w stosunku do O'Neala musiałbym pójść do domu i zjeść przynajmniej pięć kurczaków" - powiedział Marcin Gortat, którego pomeczową wypowiedź cytuje największy florydzki dziennik Orlando Sentinel.

"Mam dla O'Neala bardzo wiele respektu, szacunku, ale nie da się ukryć, że Shaq się starzeje. Trudno porównywać jego grę z Dwightem, bo obecnie Dwight jest najlepszym i najsilniejszym środkowym w lidze. Wiem to i czuję, bo gdy zderzę się z Dwightem lewym ramieniem, to czuję ból w palcach prawej dłoni" - scharakteryzował grę O'Neala i Howarda Marcin Gortat.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Marcin Gortat | orlando | howard | Gortat

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje