Dwanaście "trójek" Bryanta

Przez 18,5 minuty Kobe Bryant rozgrywał "normalny" mecz. Przez kolejne 22,5 minuty ustanawiał nowy rekord NBA.

Kobe zdobył 45 punktów i ustanowił rekord dziewięciu z rzędu rzutów za trzy punkty. W całym spotkaniu obrońca mistrzów ligi trafił 12 "trójek" i poprowadził Los Angeles Lakers do zwycięstwa nad Seattle SuperSonics 119:98. Było to czwarte zwycięstwo Lakers w ostatnich pięciu meczach.

Obrońcy mistrzowskiego tytułu, którzy spisują się poniżej oczekiwań licznych fanów, zdobyli w meczu z SuperSonics najwięcej punktów w sezonie.

Na 5 minut i 28 sekund przed końcem drugiej kwarty Lakers prowadzili 37:32. Wtedy to Bryant pierwszy raz trafił za trzy punkty. Następne pięć rzutów zza łuku 7,24 m również znalazły się w koszu rywali i Lakers schodzili na przerwę prowadząc 60:45.

Na początku trzeciej kwarty Kobe dalej nękał rywali trójkami. Tym razem rzucił kolejne trzy i tym samym ustanowił rekord NBA. Dziewięć rzutów za trzy punkty z rzędu, to od dziś nowy rekord najlepszej koszykarskiej ligi świata! W całym spotkaniu gracze z Los Angeles trafili 17 z 32 prób rzutów za trzy.

Do składu Sacramento Kings wrócił Chris Webber i gra liderów Pacific Division nabrała jeszcze lepszej jakości. Webber zdobył 18 punktów, zaliczył 13 zbiórek i 6 asyst, a Kings pokonali Milwaukee Bucks 101:76 w pierwszym z serii trzech wyjazdowych spotkań.

Kings dali Webberowi 9 dni na odpoczynek oraz podleczenie kolana, które nie pozwalało mu na prezentację pełni możliwości. Przeciwko Bucks zagrał on pierwszy raz od 28 grudnia.

- Obecnie czuję się bardzo dobrze, ale prawdziwy test mojego kolana będzie jutro, kiedy rano się obudzę - powiedział Webber po zakończeniu spotkania.

- Bardzo się cieszę, że Chris wrócił - mówił Rick Adelman, coach Kings. - Z nim i Vlade Divacem moja drużyna jest bardziej wszechstronna.

Webber zagrał przez 33 minuty i trafił 9 z 20 rzutów z gry.