Dobry występ Dydek, porażka Starzz

Mimo dobrej gry środkowej Małgorzaty Dydek jej ekipa, Utah Starzz, doznała trzeciej porażki w rozgrywkach WNBA. Tym razem Starzz przegrały na własnym z Seattle Storm 65:73. Na nic zdało się 16 punktów, 6 zbiórek i 5 bloków w wykonaniu "Ptysia". Była to trzecia porażka Starzz w tegorocznej edycji WNBA.

Niestety, koszykarki Starzz trafiały z gry z 30-procentową skutecznością. Za 3 pkt trafiły tylko raz przy 6 próbach, ale za to dobrze wykonywały rzuty wolne. Trafiły 20 z 24. Dydek, która 6 razy stawała na linii rzutów wolnych, za każdym razem zdobywała punkty. Co ciekawe, Małgorzata chyba po raz pierwszy zakończyła spotkanie z zerowym dorobkiem fauli.

Mimo to Starzz były bezradne wobec 50-procentowej skuteczności rywalek w rzutach z gry (w tym 7 z 14 za 3 pkt), wśród których bardzo dobrze grała środkowa reprezentacji Australii, dobrze znana Małgosi Dydek, Lauren Jackson. Zdobyła ona 15 pkt i zebrała na tablicach 5 piłek.

Dydek, w przciwieństwie do Natalie Williams, drugiej kluczowej zawodniczki Starzz, byłą dośc skuteczna w rzutach z gry. Trafiła 5 z 8 wykonywanych. Niestety, tym razem zupełnie zawiodła silna skrzydłowa Williams, która trafiła do kosza rywalek tylko 3 razy na 10 wykonywanych prób i zebrała jedynie 2 piłki na tablicach.

Nic więc dziwnego, że już do przerwy Starzz przegrywały 16 punktami (26:42). Już w 4. minucie koszykarki Seattle odskoczyły na 14:2, by jeszcze przed przerwą prowadzić 21 punktami.

Niespodziewanie najskuteczniejszą zawodniczką Starzz okazała się rezerwowa Marie Ferdinad (17 pkt, 7 zbiórek), która poderwała partnerki do walki. Po okresie wygranym przez Starzz 15:3 miejscowe przegrywały na niespełna 3 minuty przed końcem tylko 57:63. Jednak w tym momencie wysoka Jackson (195 cm) trafiła z rogu boiska za 3 punkty.

Fatalnie zagrały prowadzące grę Starzz Jennifer Azzi i Korie Hlede. Obie trafiły tylko 2 z 10 oddanych w trakcie gry rzutów. Znacznie lepiej radziły sobie ich vis a vis - Semeka Randall i Sonja Henning, które zdobyły razem 22 punkty i zaliczyły 8 asyst.

Dowiedz się więcej na temat: seattle | wnba | występ | porażka