Clippers rządzą w Los Angeles!

Minionej nocy hala Staples Center gościła dwie ekipy z Los Angeles. W derbowym pojedynku lepsi okazali się Clippers, którzy pokonali bardziej utytułowanych Lakers 95:90.

Było to piąte z rzędu zwycięstwo Clippers u siebie, gdyż to oni byli gospodarzami tego meczu. Do przerwy prowadzili Lakers 49-35 i to oni nadawali ton grze. Ale ponad 20000 widzów, niemiłosiernie wygwizdujących Kobe Bryanta, doczekało się w drugiej połowie dobrej i skutecznej gry Clippers. Błysnął zwłaszcza Corey Maggette, który 18 ze swoich 28 punktów zdobył właśnie w trzeciej kwarcie, którą gospodarze wygrali 35:21. Ostatnią odsłonę Clippers wygrali 25:20 i cały mecz 95:90. Dla Lakers, którzy przegrali drugi raz z rzędu Kobe Bryant zdobył 27 punktów, a Shaquille O'Neal 24.

Liderzy Midwest Division, koszykarze Minnesoty Timberwolves niespodziewanie przegrali z Detroit Pistons 83:104. Do porażki Wilków w wielkim stopniu przyczynił się Jerry Stackhouse. Fantastyczna skuteczność strzelca Pistons, pozwoliła mu zdobyć 40 punktów. Jerry trafił 17 z 28 rzutów z gry, 5 z 6 wolnych oraz na 5 prób raz trafił z trzy punkty. Swoje 20 punktów dorzucł też Clifford Robinson i niespodzianka stała się faktem.

Steve Smith zdobył 29 punktów a Tim Duncan dołożył 26 i San Antonio Spurs pokonali w Delta Center Utah Jazz 98:92. Co ciekawe, Spurs pierwszy raz w historii NBA wygrali mecz, bez żadnej zbiórki w ofensywie. Od 1973 roku, kiedy to w statystykach pojawiły się zbiórki w ofensywie, żaden zespół nigdy nie zakończył meczu przynajmniej bez jednej zbiórki. Siedem drużyn ma na koncie tylko jedną, jak na przykład Indiana Pacers, która dokonała tego w ostatni piątek.

Jazzmanom nie pomogły 23 punkty i 10 zbiórek Karla Malone'a. Coraz lepiej w zespole z Salt Lake City spisuje się Rosjanin Andrei Kirilenko. Były gracz CSKA Moskwa zdobył 16 punktów.