Bryant to za mało na Spurs i Duncana

Kobe Bryant w czwartym kolejnym spotkaniu rzucił ponad 40 punktów! Tym razem jednak jego 44 "oczka" nie wystarczyły na Spurs. Tim Duncan zdobył 28 punktów i zaliczył 20 zbiórek, dzięki czemu zespół z San Antonio wygrał w LA z Lakers 103:95.

Było to siódme z rzędu wyjazdowe zwycięstwo Spurs (rekord NBA), którzy przerwali z kolei serię siedmiu kolejnych wygranych Lakers. Podopieczni Gregga Popovicha mają teraz na swym koncie 34. zwycięstwa i w Midwest Division ustępują tylko ekipie Mavericks.

Najlepszy obecnie zespół koszykarskiej ligi NBA, pokonując na wyjeździe drużynę Cezarego Trybańskiego - Memphis Grizzlies 110:103 przerwał serię trzech kolejnych porażek. Było to 39. zwycięstwo ekipy z Dallas w obecnych rozgrywkach. Cezary Trybański całe spotkanie niestety spędził na ławce rezerwowych.

Najlepszym strzelcem gości był Niemiec Dirk Nowitzki, który uzyskał 31 punktów. Dwa punkty mniej zapisał na swoim koncie Michael Finley. Gracze Mavericks mogli pochwalić się rzadko spotykanym wyczynem - nie pomylili się przy żadnym z 20 wykonywanych rzutów wolnych.

Wśród gospodarzy najlepiej zagrał Hiszpan Pau Gasol, który zdobył 25 punktów i miał siedem asyst. Była to dziesiąta kolejna wygrana drużyny z Dallas nad Grizzlies.

- Kiedy potrzebujecie pomocy zawsze możecie wykręcić do mnie numer. Będę na wasze każde zawołanie - mówił Reggie Miller po spotkaniu z Atlantą. Lider Pacers rzucił 26 punktów w tym siedem razy razy trafił z dystansu! Dodatkowo jego rzut na 9,9 sekundy przed zakończeniem dogrywki pozwolił drużynie z Indianapolis pokonać niezwykle walecznych w tym dniu Hawks 98:97.

- To jest to za co go kochamy. Jego rzuty utkwią w naszej pamięci na zawsze - komplementował Millera jego kolega zespołu Brad ...Miller, który do dorobku Raggi'ego dołożył jeszcze 17 punktów i zaliczył 14 zbiórek. Świetnie spisywał sie również Jermaine O'Neal, którego 16 punktów i aż 19 zbiórek było solidnym wsparciem duetu Millerów.

W zespole z Atlanty wyróznił się zwłaszcza Theo Ratliff. Skrzydłowy Hawks był bliski "tripple-double", ale do tego wyczynu zabrakło mu zaledwie jednego bloku. Ratliff zdobył 14 punktów, zaliczył 16 zbiórek i 9 razy zablokował rywali.

Dramatyczne spotkanie oglądali także kibice w Orlando. Minimalne zwycięstwo 99:98 zespołu z Filadelfii to zasługa Allena Iversona. Lider 76ers na 2,9 sekundy przed ostatnia syreną wykorzystał dwa rzuty wolne. Ekipie Magic nie pomogło 37 punktów Tracy McGrady'ego oraz 33 "oczka" Mike ...Millera.

Nie brakowało emocji również w słonecznej Arizonie. Allen Houston celnym rzutem na 9 sekund przed końcem spotkania zapewnił drużynie Knicks zwycięstwo w Phoenix 116:115. Lider zespołu z Nowego Jorku rzucił 26 punktów, a wspomagał go dzielnie Kurt Thomas (24 punkty i 10 zbiórek). W ekipie Suns robił co mógł Stephon Marbury, ale nawet jego 43 punkty nie były w stanie zatrzymać bardziej wyrównanaej w tym dniu ekipie Knicks.

11. wygraną z rzędu na własnym parkiecie odnieśli koszykarze Minnesoty Timberwolves, który w piątek pokonali New Orleans Hornets 114:93. Wybrany najlepszym zawodnikiem ostatniego Meczu Gwiazd Kevin Garnett w ciągu 30 minut zapisał na swoim koncie 23 pkt i osiem zbiórek. 21 punktów dla gości uzyskał David Wesley.

Milwaukee Bucks przerwali serię sześciu kolejnych wygranych Detroit Pistons. "Kozły" wygrały u siebie 96:86. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatniej kwarcie, gdyż po trzech częściach gry był remis 71:71. Tim Thomas zdobył dla gospodarzy 21 pkt, a najlepszym strzelcem "Tłoków" z 28-punktowym dorobkiem był Richard Hamilton.

Trzy dni przed 40. urodzinami Michael Jordan, trafiając zaledwie 3 z 12 rzutów z gry, zdobył 12 punktów w przegranym 77:109 spotkaniu z Utah Jazz. 23 punkty i 11 zbiórek dla gospodarzy uzyskał Karl Malone.

"Jazzmanami" po raz pierwszy od ośmiu spotkań z ławki rezerwowych kierował coach Jerry Sloan, któremu skończyła się kara dyskwalifikacji za obrażanie sędziów.