50 punktów McGrady'ego

Tracy McGrady uwielbia grać w spotkaniach przeciwko Washington Wizards. Prawie rok temu, 13 kwietnia obrońca Orlando Magic ustatnowił w meczu z Wizards rekord strzelecki zdobywając 49 punktów.

Minionej nocy McGrady zdobył o jeden punkt więcej i poprowadził Magic do zwycięstwa 99:96 nad drużyną ze stolicy USA.

Wizards wciąż grają bez Michaela Jordana, który leczy kontuzję kolana.

Początek spotkania należał go gospodarzy, którzy pierwszą kawrtę wygrali 32:23. W drugiej odsłonie Magic zwiększyli prowadzenie, schodząc na przerwę z wynikiem 59:47. Dwie kolejne kwarty wygrali goście z Waszyngtonu i końcówka była bardzo emocjonująca. Courtney Alexander wyrównał stan meczu na 96:96, gdy na zegarze pozostały 33 sekundy do końca meczu. McGrady wziął cięzar gry na swoje barki i wyprowadził Magic na prowadzenie 98:96. Tyronn Lue próbował doprowadzić do remisu, ale jego rzut z był niecelny. McGrady zebrał piłkę i został sfaulowany na 0,8 sekundy przed końcową syreną. Trafił jeden rzut wolny, a rzut rozpaczy Chris Whitney został wykonany już po upłynięciu czasu.

McGrady trafił 18 z 29 rzutów z gry, dodał do tego 4 celne rzuty za trzy oraz 10 z linii rzutów wolnych.

Koszykarze Philadelphii 76ers pokonali Indianę Pacers 109:100, dzięki 41 punktom Allena Iversona oraz 25 oczkom Erica Snowa. Snow, który borykał się z kontuzją i nie grał w 21 meczach tego sezonu, wraca do dobrej dyspozycji. Podczas jego absencji, jedyną siłą w ataku Sixers był Iverson. Mecz z Pacers udowodnił, że potencjał strzelecki Snowa, przyda się graczom z First Union Center w walce o play off.

Sacramento Kings wracają na tron najlepszej drużyny w lidze. Po wygranej z Charlotte Hornets 99:87, bilans 43-17 pozwolił im przeskoczyć Dallas Mavericks, którzy mogą poszczycić się taką samą ilością zwycięstw, ale mają jedną porażkę więcej.

Najwięcej punktów dla Kings w meczu z Hornets zdobył Peja Stojakovic - 24. Cztery oczka mniej zdobył Chris Webber, a Vlade Divac dodał 17 punktów.