40. zwycięstwo Mavericks

Koszykarze Dallas Mavericks minionej nocy wygrali 40. spotkanie w sezonie, w najlepszej koszykarskiej lidze świata NBA. Do zwycięstwa 98:92 nad Miami Heat poprowadził Mavs Dirk Nowitzki.

Niemiec zdobył 25 punktów, zaliczył 12 zbiórek i 8 asyst (rekord sezonu). Przez 44 minuty Nowitzki trafił zaledwie 7 z 20 rzutów z gry, ale dorobek punktowy wzbogacił trafiając 10 z 11 rzutów wolnych.

Kluczem do sukcesu nad najsłabszą drużyną Atlantic Division była gra na tablicach, którą Mavs wygrali 55-38.

Przebieg meczu wcale nie zapowiadał zwycięstwa Mavericks. W drugiej kwarcie The Heat objęli prowadzenie, a na 10 minut przed końcem meczu wygrywali 73:68.

Po minucie jednak Mavs wyszli na prowadzenie dzięki rzutom Nicka Van Exela, który zdobył 8 ze swoich 17 punktów właśnie w ostatnich minutach.

- Nick zaczął grać naprawdę dobrze - chwalił podopiecznego Don Nelson. - Lubię jak gra agresywnie.

Coraz lepiej spisuje się Eduardo Najera, który w ostatniej kwarcie zdobył 8 punktów. - Cieszę się, że powoli powraca do mnie moja skoczność - mówił po meczu Najera, który przez większą część sezonu walczył z kontuzją.

W Portland, w stanie Oregon Rasheed Wallace nie pozwalał rywalom z Seattle na zbliżenie się do remisu. Gdy tylko SuperSonics zbliżali się do Blazers, Wallace wykonywał akcję lub rzut, po którym znów jego zespół odskakiwał na kilka "oczek". Ostatecznie Portland Trail Blazers pokonali Seattle SuperSonics 101:96. Była to szósta z rzędu porażka Sonics.

Wallace zakończył spotkanie z 27 punktami, ale aż 12 punktów zdobył z rzutów wolnych.

Dobra gra Paula Pierce'a i Antoine Walkera w ostatnich minutach dała Boston Celtics wyjazdowe zwycięstwo nad Los Angeles Clippers 92:84. Pierce zdobył 10 z 35 punktów, a Walker 8 z 26 w czwartej kwarcie i dzięki ich postawie gracze z Bostonu mogli świętować czwarte z rzędu zwycięstwo.

- Jesteśmy dobrym zespołem, a w czwartej kwarcie nie mamy sobie równych. Pracujemy nad tym cały sezon. Po małym kryzysie podnosimy się i gramy coraz lepiej - opowiadał po meczu Pierce.

Było to 30. zwycięstwo Celtics w sezonie.