3 minuty Trybańskiego

W pierwszym przedsezonowym meczu Memphis Grizzlies ulegli na własnym parkiecie Houston Rockets 98:106.

Polski jedynak w NBA Cezary Trybański na parkiecie przebywał 3 minuty (w II kwarcie), notując faul, dwie zbiórki w obronie, jeden blok, jeden niecelny rzut za 2 punkty i dwie straty.

Szkoleniowiec ekipy z Memphis Sidney Lowe dotrzymał więc słowa, że Czarek pojawi się na placu gry w trakcie preseason. - Chciałem dać mu poczuć ten smak - powiedział coach.

W drużynie Grizzlies najlepszy na parkiecie był debiutant Drew Gooden, który zdobył 26 punktów oraz zanotował 14 zbiórek.

Mecz rozstrzygnął się w 2. kwarcie, którą zespół Houston wygrał 31:18, prowadząć nawet 24 punktami.