17 pkt Lampe, wygrana Knicks

Maciej Lampe zdobył 17 punktów w wygranym przez New York Knicks z Phenix Suns 81:73 meczu ligi letniej - Rocky Mountain Revue w Salt Lake City.

Ekipa z Nowego Jorku ma po dwóch meczach tych rozgrywek jedno zwycięstwo i jedną porażkę na koncie, a Suns legitymują się bilansem 1-3.

Grający w pierwszej piątce Polak przebywał na parkiecie w Bruin Arena 20 minut i trafił 6 na 13 rzutów z gry, w tym 3 na 5 prób za trzy, oraz dwa przysługujące mu wolne. Ponadto Lampe uzupełnił swoje statystyki: jedenastoma zbiórkami (9 w obronie), jedną asystą, pięcioma faulami i sześcioma stratami.

O wygranej Knicks, w tym wyrównanym meczu, zdecydowała świetna dyspozycja w rzutach za trzy (8/14).

Do przerwy nowojorczycy prowadzili 45:40, a trzecia kwarta - jak się później okazało była decydująca dla losów meczu. Lampe, który do przerwy miał zerowy dorobek, trafił dwa razy z rzędu z trzy i zdobył w tej ćwiartce 13 pkt. To właśnie dzięki Polakowi Knicks odskoczyli na 65:52. Wprawdzie w końcówce meczu Suns zbliżyli się na dystans sześciu "oczek", ale dobra gra obrońcy Franka Williamsa (23 pkt, 8/14 z gry) pozwoliła im dowieźć wygraną do końca.

Dowiedz się więcej na temat: wygraj | Phoenix Suns | wygrana | New York Knicks