Grugger opuści w piątek szpital

Kontuzjowany 20 stycznia podczas treningu zjazdu przed zawodami Pucharu Świata w Kitzbuehel austriacki alpejczyk Hans Grugger opuści w piątek szpital w Hochzirl, gdzie przechodzi rehabilitację.

29-letni Grugger przewrócił się po skoku na najtrudniejszym odcinku trasy, nazywanym "pułapką na myszy" i doznał obrażeń czaszki oraz klatki piersiowej. Po wypadku został przewieziony helikopterem do Innsbrucku, gdzie przeszedł operację głowy. Lekarze utrzymywali Austriaka przez pewien czas w śpiączce farmakologicznej, z której był stopniowo wybudzany. Potem opiekowali się nim lekarze w szpitalu w Hochzirl.

Reklama

Sportowiec jest na tyle w dobrej formie, że w piątek na konferencji prasowej będzie odpowiadał na pytania dziennikarzy razem z szefem oddziału neurochirurgii dr Leopoldem Saltuarim.

Austriak jest trzecim alpejczykiem, który w ostatnich czterech latach miał groźny wypadek na liczącej 3,3 km trasie Hahnenkamm, jednej z najtrudniejszych w cyklu PŚ. Poprzednio obrażeń głowy w wyniku upadku doznali tam Amerykanin Scott Macartney w 2008 roku i rok później Szwajcar Daniel Albrecht.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje