• 7 .Girondins Bordeaux (16 pkt.)
  • 8 .Stade Malherbe Caen (15 pkt.)

Lyon zniszczył aspiracje OM?

Dominacja Olympique Lyon we francuskiej piłce się skończyła. Po siedmiu tytułach z rzędu, w tym sezonie przypadnie on innemu zespołowi. Podopieczni Claude'a Puela w niedzielę mogli zadecydować komu.

W meczu na szczycie 36. kolejki Ligue 1 spotkały się Olympique Marsylia z Lyonem. Ci pierwsi cały czas walczą o mistrzostwo, ale na Stade Velodrome musieli uznać wyższość rywala. Goście już do przerwy prowadzili 2:0. W 31. minucie Karim Benzema wykorzystał rzut karny, a w 43. ten sam zawodnik podwyższył wynik.

Sylvain Wiltord zdobywając w 81. minucie kontaktową bramkę wlał nadzieję w serca kibiców Marsylii, ale w doliczonym czasie rezultat ustalił Juninho.

W tabeli prowadzi Girondins Bordeaux, który o trzy punkty wyprzedza OM. OL jest na trzecim miejscu, tracąc siedem "oczek" do lidera.