• 6 .Olympique Lyon (16 pkt.)
  • 7 .Girondins Bordeaux (16 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (15 pkt.)

Ligue 1. AS Monaco - Montpellier 1-1. Cały mecz Glika

AS Monaco, z Kamilem Glikiem w składzie, zremisowało u siebie 1-1 z Montpellier w ósmej kolejce Ligue 1.

Klub z Księstwa pozostał na drugim miejscu w tabeli.

Pierwsi bramkę zdobyli gospodarze. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Kolumbijczyk Radamel Falcao. Trudno było ocenić, czy po jego uderzeniu bramkarz wybił piłkę zza czy z linii bramkowej, ale z pomocą sędziemu przyszła technologia goal-line i gol został uznany.

To 12. trafienie Falcao w tym sezonie. Kolumbijczyk jest zdecydowanym liderem klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników. Drugi w tym zestawieniu Urugwajczyk Edinson Cavani z Paris Saint-Germain uzyskał siedem bramek.

Gospodarze nie utrzymali jednak korzystnego wyniku do końca spotkania. W doliczonym czasie drugiej połowy wyrównał Senegalczyk Souleymane Camara, za którym nie nadążył Glik.

Monaco zgromadziło 19 punktów - tyle samo co PSG, który ma jednak lepszą różnicę bramek. Paryżanie zmierzą się w sobotę przed własną publicznością z trzecim w tabeli zespołem Girondins Bordeaux, który ma 15 "oczek".

Ligue 1: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz